Scrabble Kelime Bulma

Gelmiş geçmiş en çok bilinen ve oynanan kelime oyunlarından biri olan scrabble sizi kelimelerin eğlenceli dünyasına davet ediyor. Oyunun müdavimleri yılların verdiği deneyimle, android’ de de kolaylıkla hünerlerini sergileyebilseler de, yeni başlayanlar da oyuna alışmakta zorluk çekmeyeceklerdir. İngilizceye uzak olanlar için şunu belirtelim, oyun türkçede de bu isimle biliniyor ama basit bir şekilde oyunu tanımlamak gerekirse, bu oyunu “kelime türetme oyunu” olarak adlandırabiliriz. Tabi kelime türetme konusunda yetenekli olmanız, dilsel zekanız ve kelimelere olan ilginiz oyundan alacağınız zevki artırıyor, eğer sürekli kaybediyorsanız, biraz sabırla oynamaya devam edersiniz, hızlandığınızı ve oyunda ustalaştığınızı farkedebiliyorsunuz.

Oyunun en büyük artı yönü size gerçek insanlarla karşılıklı olarak oynayabilme olanağı sunması. “Rastgele rakip” seçeneğiyle tanımadığınız insanlarla oyun oynayabilir, oynadığınız insanlarla sohbet edebilir ve oyunu daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. Aynı zamanda oyuna facebook hesabınızı bağlayarak, arkadaşlarınızla da bu oyunu oynayabilirsiniz. Tabi tüm bunlar için internet erişiminizin bulunması gerekiyor, eğer internetiniz yoksa da üzülmeyin, bilgisayara karşı çevrimdışı olarak da oyunu oynayabilmeniz mümkün. Eğer bir türlü oyunda başarılı olamıyorsanızi “Öğretici” seçeneğiyle oyunda kısa bir şekilde ustalaşabilir, daha yüksek skorlar elde edebilirsiniz. Oyunun bir başka artı yönüyse “hız oyunu” modu ile sizi daha hızlı düşünmeye zorlayarak, bir tür zihin jimnastiği yaptırması. Tabi bunun yanında tahmin edebileceğiniz gibi oyunun bir olumlu yönü de kelime dağarcığınıza yeni sözcükler ekleyerek gündelik hayatınızda öğrendiğiniz kelimeleri kullanabilmeniz.

Oyun şu anda yalnızca 6 dilde oynabilmekte: İngilizce, Fransızca, İtalyanca, Almanca, İspanyolca ve Brezilya Portekizcesi. Bu da Türk oyuncular için üzücü bir durum ancak bu kelime oyunu yabancı dilinizi geliştirmek için size eşsiz ve eğlenceli bir fırsat sunabilir. Oyunun 45 MB’ lik boyutu ve kapladığı RAM kapasitesi böyle bir oyun işin biraz fazla olsa da, çevrimiçi oynanabilme özelliğinden dolayı bunu olağan bir şey olarak görmemizi sağlıyor. Tabi bu da bazı telefonlar için cihazda aşırı ısınmaya neden olabilmekte, oyunda kasmalar yaşanabilmektedir ve telefonun şarjınn hızlı bir şekilde tükenmesine neden olabilmektedir. Bunu, oyunun en göze çarpan kusurlardan biri olarak görebiliriz.

Google Play İndir Kelime Bulucu Appstore İndir Kelime Bulucu