Harfkolik Kelime Bulucu

Kelime BulucuKelime Bulucu?

Kelime bulucu kullanımı oldukça kolaydır. Kelime bulucuyu kullanmak için şu adımları izleneyin:
  1. Örneğin KRANNMA harflerine sahipsaniz bunları ilk kutuya girin.
  2. Joker karakter varsa yerine * ( Örnek : KRANNMA*) girmelisiniz.
  3. İsteğe bağlı olarak hangi harf ya da heceye bağlayacağınızı da alttaki kutuya girin.
  4. Uygun kelimeleri bul butonuna tıklayın. Sistem size uygun kelimeleri bulacak, bağlamak istediğiniz kısmı yeşil, joker harfleri kırmızı gösterecektir.
Kelimeler uzunluklarına göre gruplanarak gösterilirler.
Kelime bulucu

Harfkolik Nedir?

Harfkolik

Scrabble halen 121 ülkede ve 29 farklı dilde satışı yapılan bir tahta oyunudur. İki ila altı kişi arasında oynanabilen bu oyun gelmiş geçmiş en popüler oyunlardan biridir. Öyle ki kendini harfkolik olarak nitelendirebilen oyuncular vardır. Hasbro şirketi tarafından Amerika ve Kanada'da satışı yapılan oyun dünyanın kalanında Mattel isimli firma sayesinde oyunseverlerle yani harfkoliklerle buluşmaktadır.

Amerika'da her üç evden birinde var olduğu tahmin edilen Scrabble oyunu günümüzde mobil cihazların yaygınlaşması ile birlikte daha çok Iphone / Ipad (IOS) ve Android platformlarında oynanmaya başlamıştır. İngilizce versiyonu olarak Scrabble ve Words with Friends var olmakla beraber

Harfkolik kelimesinin tanımını yaygın kullanım ile kelime oyunu sever olarak yapabiliriz.

Harfkolik Kelime Bulucu Nasıl Kullanılır?

Elinizde bulunan harfleri (genellikle 7 adettir) birinci kutuya girin. Harflerin arasında boşluk bırakmanız gerekemez. Virgül vb. koymanıza da gerek yoktur. Eğer elinizde joker karakter varsa her bir joker karaketer için * girin. İkinci kutuya da kelimenin içerisinde geçmesini istediğiniz ifadeyi girin. Sonrasında uygun kelimeleri bul tuşuna bastığınızda bütün kombinasyonlar incelenerek Türkçe bütün kelimeler karşınıza getirilecektir.

Neden Kelime Bulma Makinesi?

Harfkolik de olsanız halen beyninizin cimnastiğe ihtiyacı vardır. Beyin de aynı diğer kaslarımız gibi çalıştıkça gelişen bir organdır. Kelime bulma egzersizleri beyin için oldukça verimlidir. Ancak yeni kelimeler öğrenmek de beyin için aynı ölçüde faydalıdır. Kelime bulma makinesi artık hiçbir kelime türetemediğiniz anda siz harfkoliklere yeni kelimeler buluyor : Kelime bulma makinesi