Online Kelime Bulucu Nedir

Kelime Bulucu

Kelime Bulucu?

Kelime bulucu kullanımı oldukça kolaydır. Kelime bulucuyu kullanmak için şu adımları izleneyin:
  1. Örneğin KRANNMA harflerine sahipsaniz bunları ilk kutuya girin.
  2. Joker karakter varsa yerine * ( Örnek : KRANNMA*) girmelisiniz.
  3. İsteğe bağlı olarak hangi harf ya da heceye bağlayacağınızı da alttaki kutuya girin.
  4. Uygun kelimeleri bul butonuna tıklayın. Sistem size uygun kelimeleri bulacak, bağlamak istediğiniz kısmı yeşil, joker harfleri kırmızı gösterecektir.
Kelimeler uzunluklarına göre gruplanarak gösterilirler.
Kelime bulucu

Jokerli Kelime bulucu ile karışık bir şekilde elinizde bulunan harfleri kullanarak kelime üretme mümkündür. Kelime bulmak için joker karakterler de kullanabilirsiniz. Jokerli kelime bulucuyu kullanmak için elinizdeki joker sayısı kadar * karakteri girmelisiniz. Aşağıdaki forma yıldız ve harfler haricinde herhangi bir karakter girmemelisiniz. Harflerden kelimeler genellikle bir saniyenin altında bir sürede türetilir. Kelime bulma makinesi ismi verilen kelime bulucu uygulamayı kelime oyunlarında oyun tıkandığında kullanabilirsiniz. Yeni kelimeler öğrenmek için son derece faydalı olacaktır. Web tabanlı çalışması diğer kelime bulucu programlara göre daha erişilebilir olmasını sağlamaktadır. Kelime bulucu hile gibi gözükse de aslında yeni kelimeler öğrenebilmeniz için bir fırsay sağlamaktadır. Kelime bulucu ücretsiz sunulan bir hizmettir. Kelime bulucu mobil cihazlar üzerinden de kolaylıkla erişilebilir. Android, Ipad, Iphone gibi cihazlardan kelime bulucu anagram uygulamasına ulaşabilirsiniz.

Kelime Bulucu Nasıl Kullanılır?

Elinizde bulunan harfleri (genellikle 7 adettir) birinci kutuya girin. Harflerin arasında boşluk bırakmanız gerekemez. Virgül vb. koymanıza da gerek yoktur. Eğer elinizde joker karakter varsa her bir joker karaketer için * girin. İkinci kutuya da kelimenin içerisinde geçmesini istediğiniz ifadeyi girin. Sonrasında uygun kelimeleri bul tuşuna bastığınızda bütün kombinasyonlar incelenerek Türkçe bütün kelimeler karşınıza getirilecektir.

Kelime Bulucu

Neden Kelime Bulma Makinesi?

Kelime bulma oyunları oldukça popüler olmakla beraber, keyiflidir de. Ancak dağarcığınıza yeni kelimeler eklerseniz bir yandan da faydalı bir aktivite yapmış olursunuz. Kelime bulma aracını kullanarak harflerden yeni kelimeler üretebilir ve dağarcığınızı geliştirebilirsiniz. Kelime bulma makinesi