Laf Deposu

Laf deposuna neden ihtiyaç duyarsınız? Laf deposu ile jokerli kelime türetmek mümkün müdür?

Kelime Bulucu

Kelime Bulucu?

Kelime bulucu kullanımı oldukça kolaydır. Kelime bulucuyu kullanmak için şu adımları izleneyin:
  1. Örneğin KRANNMA harflerine sahipsaniz bunları ilk kutuya girin.
  2. Joker karakter varsa yerine * ( Örnek : KRANNMA*) girmelisiniz.
  3. İsteğe bağlı olarak hangi harf ya da heceye bağlayacağınızı da alttaki kutuya girin.
  4. Uygun kelimeleri bul butonuna tıklayın. Sistem size uygun kelimeleri bulacak, bağlamak istediğiniz kısmı yeşil, joker harfleri kırmızı gösterecektir.
Kelimeler uzunluklarına göre gruplanarak gösterilirler.
Kelime bulucu

Laf nedir?

Laf kelimesinin birkaç anlamı bulunmaktadır. Bazıları olumlu bazıları olumsuz olması hasbiyle ilginçtir.

Laf kelimesi öncelikle söz, lakırtı anlamına gelmektedir. "Lafımı bitirmemi bekle", "Bu laflar sana yakışmıyor" laf kelimesinin söz anlamına örnek verilebilir.

Laf kelimesinin bir başka anlamı da karşılığı olmayan vaad ya da yararsız eylemdir. "Bu söylediklerin laftan ibaret.", "Lafta değil gerçekte bu düzenlemeleri yapmanı beklerdim.". Bu cümlelerde laf kelimesinin boş vaad ya da yerine getirilmeyen sözlerden bahsettiği anlaşılmaktadır.

Ünlem olarak da laf kelimesinin kullanımı yaygındır. "Gelecek sene birinci olacakmış, laf!". Burada söylenenlere katılmama, ya da inanmama anlamı vardır.

Konuşulan mevzu, bahis anlamında da laf kelimesini kullanmak mümkündür. "Lafı değiştirme!", "Laf oraya gelmişken, şuna da değinmek isterim..."

Laf kelimesinin bir başka anlamı da dedikodudur. "Laf çıkarmak", "Laf olur" gibi deyimler laf kelimesinin bu anlamından yola çıkarak kullanılmaktadır.

Depo Nedir?

Depo kelimesi daha çok ticari alanda kullanılan bir kelime olmakla birlikle herhangi bir malın, malzemenin olası çalınma, bozulma, iklim şartları vb durumlardan korunması için konulduğu, korunaklı yer olarak tanımlanabilir.

Depo bir şeyin çok fazla bulunduğu ya da satıldığı yer anlamına da gelir.

Laf Deposu

Kelime bulma kounusunda yardıma ihtiyac duyduğunuzda bir laf deposu kullanabilirsiniz. Ya da kelime bilgisi çok iyi olan, çok kelime bilen insanları laf deposu olarak nitelendirebiliriz. Kelime Bulma Makinesi bir laf deposuna ihtiyaç duyduğunuzda kelime bulma konusunda size yardımcı olabilir.