KLİMATOLOJİ (TDK)

İklim bilimi.

Klimatoloji kelimesi baş harfi K son harfi İ olan bir kelime. Başında K sonunda İ olan kelimenin birinci harfi K , ikinci harfi L , üçüncü harfi İ , dördüncü harfi M , beşinci harfi A , altıncı harfi T , yedinci harfi O , sekizinci harfi L , dokuzuncu harfi O , onuncu harfi J , onbirinci harfi İ . Başı K sonu İ olan 11 harfli kelime.

Anlamda geçen kelimelerin anlamları

BİLİ Nedir?

Bilgi.

BİLİM Nedir?


1 . Evrenin veya olayların bir bölümünü konu olarak seçen, deneye dayanan yöntemler ve gerçeklikten yararlanarak sonuç çıkarmaya çalışan düzenli bilgi, ilim: "Benim sizden istediğim Türkçe yardım, bazı eski yazılı bilim ve tarih gibi ciddi eserleri bana okumanızdır."- H. E. Adıvar.
2 . Genel geçerlik ve kesinlik nitelikleri gösteren yöntemli ve dizgesel bilgi.
3 . Belli bir konuyu bilme isteğinden yola çıkan, belli bir amaca yönelen bir bilgi edinme ve yöntemli araştırma süreci.

İKLİM Nedir?


1 . Yeryüzünün herhangi bir yerinde hava olaylarına bağlı olarak gerçekleşen etkilerin uzun yılların ortalamasına dayanan durumu, abuhava.
2 . eskimiş Ülke, diyar: "Geceleri çalışmak, gündüzlerinin çok sıcak olduğu iklimlerde alışılmış manzaralardandır."- R. H. Karay.

A J K L L M O O T İ İ Harfleri İle Yazılabilecek Kelimeler

11 Harfli Kelimeler

Klimatoloji,

9 Harfli Kelimeler

Litolojik, Mitolojik,

8 Harfli Kelimeler

Litoloji, Mikoloji, Mitoloji,

7 Harfli Kelimeler

Alimlik, Talimli,

6 Harfli Kelimeler

Atomik, İllaki, İtalik, İtikal, Koloit, Komita, Limaki, Maliki, Mikail,

5 Harfli Kelimeler

Alkil, Alkol, İklim, İkmal, İlmik, İmlik, İtila, İtlik, Kamil, Katil, Kilim, Kilit, Killi, Klima, Kolaj, Kolit, Komot, Likit, Limit, Lojik, Lokal, Lokma, Malik, Milat, Milli, Milli, Mitil, Molla, Olmak, Otlak, Takim, Talik, Talil, Talim, Tamik, Tilki, Tomak,

4 Harfli Kelimeler

Akil, Akim, Akit, Akli, Alil, Alim, Alto, Amil, Amit, Atik, Atol, Atom, İlam, İlik, İlim, İlla, İmaj, İmal, İmla, İtki, Kail, Kaim, Kati, Kilo, Kimi, Kola, Koli, Koma, Komi, Kota, Laik, Lika, Lolo, Lota, Mail, Maki, Mali, Malt, Miat, Mika,

3 Harfli Kelimeler

Ait, Ali, Alo, Alt, Ati, İka, İki, İla, İlk, İma, İta, İti, Jak, Kal, Kam, Kat, Kil, Kim, Kit, Kol, Kom, Kot, Lak, Lal, Lam, Lim, Lok, Lot, Mai, Mal, Mat, Mil, Mit, Oma, Tak, Tal, Tam, Tik, Tim, Tok,

2 Harfli Kelimeler

Ak, Al, Am, At, İl, İm, İt, Ki, La, Mi, Ok, Ol, Om, Ot, Ta, Ti,

Daha kapsamlı sonuç için lütfen kelime bulma makinesini kullanın.