KLİMATOLOG (TDK)

İklim bilimci.

Klimatolog kelimesi baş harfi K son harfi G olan bir kelime. Başında K sonunda G olan kelimenin birinci harfi K , ikinci harfi L , üçüncü harfi İ , dördüncü harfi M , beşinci harfi A , altıncı harfi T , yedinci harfi O , sekizinci harfi L , dokuzuncu harfi O , onuncu harfi G . Başı K sonu G olan 10 harfli kelime.

Anlamda geçen kelimelerin anlamları

BİLİ Nedir?

Bilgi.

BİLİM Nedir?


1 . Evrenin veya olayların bir bölümünü konu olarak seçen, deneye dayanan yöntemler ve gerçeklikten yararlanarak sonuç çıkarmaya çalışan düzenli bilgi, ilim: "Benim sizden istediğim Türkçe yardım, bazı eski yazılı bilim ve tarih gibi ciddi eserleri bana okumanızdır."- H. E. Adıvar.
2 . Genel geçerlik ve kesinlik nitelikleri gösteren yöntemli ve dizgesel bilgi.
3 . Belli bir konuyu bilme isteğinden yola çıkan, belli bir amaca yönelen bir bilgi edinme ve yöntemli araştırma süreci.

BİLİMCİ Nedir?


1 . Bilgin.
2 . sıfat, felsefe Bilginin temeli olarak yalnız bilim yöntemine önem veren, ilimci.

İKLİM Nedir?


1 . Yeryüzünün herhangi bir yerinde hava olaylarına bağlı olarak gerçekleşen etkilerin uzun yılların ortalamasına dayanan durumu, abuhava.
2 . eskimiş Ülke, diyar: "Geceleri çalışmak, gündüzlerinin çok sıcak olduğu iklimlerde alışılmış manzaralardandır."- R. H. Karay.

A G K L L M O O T İ Harfleri İle Yazılabilecek Kelimeler

10 Harfli Kelimeler

Klimatolog,

6 Harfli Kelimeler

Atomik, Glikol, Glokom, Koloit, Komita,

5 Harfli Kelimeler

Alkil, Alkol, Amigo, Gotik, İkmal, Kamil, Katil, Klima, Kolit, Komot, Lokal, Lokma, Malik, Milat, Molla, Olmak, Otlak, Takim, Talik, Talil, Talim, Tamik, Tolga, Tomak,

4 Harfli Kelimeler

Akil, Akim, Akit, Akli, Alil, Alim, Alto, Amil, Amit, Atik, Atol, Atom, Gali, Gato, İlam, İlga, İlla, İmal, İmla, Kail, Kaim, Kati, Kilo, Kola, Koli, Koma, Komi, Kota, Laik, Liga, Lika, Logo, Lolo, Lota, Mail, Maki, Mali, Malt, Miat, Mika,

3 Harfli Kelimeler

Ait, Alg, Ali, Alo, Alt, Ati, Gak, Gam, Gol, İka, İla, İlk, İma, İta, Kal, Kam, Kat, Kil, Kim, Kit, Kol, Kom, Kot, Lak, Lal, Lam, Lig, Lim, Lok, Lot, Mai, Mal, Mat, Mil, Mit, Oma, Tak, Tal, Tam, Tik,

2 Harfli Kelimeler

Ak, Al, Am, At, İl, İm, İt, Ki, La, Mi, Ok, Ol, Om, Ot, Ta, Ti,

Daha kapsamlı sonuç için lütfen kelime bulma makinesini kullanın.