WordBrain Kelime Bulma

En güzel kelime bulma oyunlarından Wordbrain ile karşınızdayız. Beyninizi tıka basa kelimelerle doldurmaya hazır olun! Wordbrain Android’ deki en fazla oynanan kelime oyunlarından ve kelimelerle aranız iyi ve kelime oyunlarından hoşlanıyorsanız Wordbrain tam size göre bir oyun. İsminden anlaşılacağı üzere oyunun adı “kelime” ve “beyin” kelimelerinden birleşiminden oluşturulmuş. Wordbrain bir sakızı andıran pembe renkli beyin kullanılarak oluşturulmuş logosuyla, çok şık, hızlı ve sade bir arayüze sahip bir oyun.

Oyunu açtığımızda bahsettiğimiz gibi sade bir ekranla karşılaşıyoruz ortada oyna düğmesi dikkat çekiyor ve onun hemen üstünde oyundaki kelimeleri bildikçe genişleyecek bir beyin boyutu bulunmakta ve oyuna doğal olarak 0 beyin boyutula başlıyorsunuz J “Beyin boyutu” nun hemen yanında tamamladığınız oyun miktarı yüzdelik olarak yer almakta, onun sağında kullnabileceğimiz harf ipuçları yer almakta. Oyna düğmesinin altındaysa ayarlar ve oyunun nasıl oynanacağı hakkında bilgi veren “açıklamalar” düğmeleri yer almakta.

Word Brain Kelime Türetme

“Oyna” düğmesine basmamızla, önümüze uzun bir seviye listesi çıkıyor. Seviyeler kolaydan zora doğru ayrı ayrı isimlendirilmekte: karınca, örümce, salyangoz, yengeç, kurbağa, kaplumbağa, penguen, yılan, sıçan, koyun, köpekbalığı, kedi, fil, balina, ahtapot, domuz, aslan, sincap, baykuş, maymun, öğrenci,, palyaço, garson, polis, şef, öğretmen, doktor astronot, bilim adamı ve uzaylı. Gördüğümüz üzere bir oyunun başına oturdu mu, onu bitirmeden yapamayan oyun tutkunlarının işi, seviyelerin isimlerinden görüldüğü üzere epey zor. Çünkü toplamda 580 tane oyun bulunuyor. Bu oyunu tamamlayabilmek neredeyse olanaksız görünüyor.

WordBrain Kelime bulma makinesi

Oyunla ilgili ilk ciddi eleştirimiz, seviyelerdeki oyunlar birbirine benzer kelimeler ve bu oyun içinde sıkılmanıza neden olabilir ve eğer kelime işinde ustaysanız ilk seviyelerde kelimeleri çerez gibi biliyorsunuz. Oyun verilen harflerden bulmacanın altında harf sayısı verilmiş kelimeleri, harflerin üzerinden parmağınızı sağ, sol ve çapraz biir şekilde kelime oluşturmanıza dayalı bir oyun. Tabi burda açıklamalar kısmından da okuyabileceğimiz üzere kelimelerinin sırası da önemli. Kelimenin sıırası yanlış olduğunda, yenile tuşuna basarak istediğimiz sırayla kelimeleri yeniden yazabiliriz. İpucu tuşuna bastığımızda bize kelimenin bir harfini kutucukta açıyor. Soru işareti tuşuysa oyunun nasıl oynanacağı hakkında bilgi verir.

Kelime bulucu

Oyun 15 farklı dilde oynanabilmekte ama ne yazık ki Türkçe’ ye yeterince özen gösterdikleriniz söyleyebilmemiz güç. Özellikle ilk seviyelerde, kendinize acaba bu oyun çocuklar için mi diye soruyorsunuz ve göz zevkimizi bozacak şekilde “ı” harfi büütün harfler büyük yazılsa bile küçük yazılmış. Oyundaki sesler gayet hoş abartılı ve kulağı tırmalayıcı sesler yok.

Kelime oyunlarında iddialısınız ve elinizden hiç bir kelime oyunu kurtulmuyorsa, Wordbrain sizi bekliyor!

Google Play İndir Kelime Bulucu Appstore İndir Kelime Bulucu