İşte karşınızda zamana karşı yarıştığınız bir maraton değil ama “wordathon” oyunu. Kelime oyunları açısından pek çok android ve iphone oyunu mevcut ve bunların içinde artık pek çok zevke özel, oyun bulmak mümkün. “Wordathon”, ilk açtığımızda arkada sarı reanault logosu figürlerinin karşıladığı bir oyun, alakaları var mıdır, pek kestiremedim. İsteğe bağlı olarak isminizi yazabilir veya isminizi yazmadan devam edebilirsiniz.Oyunun temel amacı 5 dakika içerisinde, rastgele verilmiş harflerin üstünden parmağınızı yatay, dikey, çapraz kaydırarak en fazla sayıda kelime çıkarabilmek. Uzunluklarına göre, kelimelerden farklı puanlar kazanıyorsunuz. Bulunabilecek en fazla sayıdaki kelime sayısı verilmiş ve siz kelimeleri buldukça, aşağıda o kelimeler çıkıyor ve bu da pek çok kelime oyunununda işimizi zorlaştıran kısmın olmaması demek, bulduğunuz kelimeyi yeniden bulma yanlışına düşüp vakit kaybetmiyorsunuz. Ortada yer alan kırmızı oklu butona tıkladığınızda harflerin yerleri değişiyor ve bu da farklı dizilimlerde farklı kelime bulabilmekte işinizi kolaylaştırıyor. Oyunun ana ekranında oynanan oyun sayısı, toplamda bulunan kelime sayısı, toplam puan, bulanabilen en iyi kelime ve en yüksek puan gibi istatistikler mevcut. Oyun size 4 seçenek sunuyor: klasik mod, belirli bir ekle başlayan, belirli bir ek ile biten veya ikisi bir arada bulunan.

Oyunla ilgili en ilginç özellik, küfür listesinin bulunması ve bu küfür listesine kelime ekleyebilmeniz ya da küfür listesinden çıkarabilmeniz. Ben küfür listesini kontrol ettiğimde kendimi epey bir cahil hissettim doğrusu. Tabi oyunda ebeveyn kontrol özelliği de var ve size 18 yaş ve üzeri olup olmadığınız soruluyor ve tabi ki bu soruya “Evet” seçeneğine tıklamanız yeterli.

Oyunda zırt pırt reklamların çıkması illellah dedirtiyor ama 6.49 TL karşılığı bu reklamlardan kurtulmanız mümkün. Sosyal medya olarak yalnızca Google+ butonu mevcut, niçin twitter ve facebook butonları yok anlayabilmiş değilim. Ama çok çok paylaşmak isterseniz, sol üstte bullunan menü tuşuna bastığınızda “Paylaş” widget’ı ile paylaşımda bulunabilirsiniz.

Oyunun tek dil seçeneğinin İngilizce olduğunu da vurgulamak gerekiyor, başka bir dil mevcut değil. Zaten menü dili de ingilizce dilinde.

Oyun “Blacklights Studio Works” adında Hindistan menşeili bir şirket tarafından geliştirilmiş ve kelime oyunu meraklıları tarafından oynanmayı bekliyor.