Ruzzle Kelime Bulma

Kelime bulma oyunlarını seviyorsanız, ruzzle tam size göre bir oyun. Facebook hesabınızla giriş yaparak ya da yalnızca ruzzle kullanıcı adı ve şifresi belirleyerek hemen oynamaya başlayabilirsiniz. 50 milyon kullacıyla, kendinize rastgele rakip bulabilir veya facebook arkadaşlarınızla oyunu oynayabilirsiniz. Rastgele rakip bul butonuyla rakip bulabileceğiniz gibi, “yeni bir oyun başlatın” butonuyla siz de rakiplerinizi bekleyebiliyorsunuz. Profilinizden istatistiklerinizi, kazandığınız ödülleri ve başarıları görüntüleyebiliyorsunuz böylece kimin daha iyi bir kelime bulucu olduğunu anlayabilirsiniz.. Buradan da anlayabileceğiniz gibi oyunu ruzzle hesabı ile ya da facebook hesabıyla giriş yapmadan oynayabilmeniz mümkün değil.

Oyun 2 dakika içerisinde en çok ve en uzun kelimeyi bulmaya dayalı ve bir oyunu tamamlayabilmeniz için 3 turu tamamlamanız gerekli. Her bir turdan sonra verilen harflerden toplam kaç kelime oluşturalabileceği ve sizin oluşturabildiğiniz kelime sayısı, en uzun kelime sayısı, en iyi oluşturulabilecek kelimelerden kaç tanesini bulabildiğiniz gibi istatistikler de veriliyor. Oyuna başladığımızda, her harfin farklı bir puana sahip olduğunu görüyoruz. Bu demek oluyor ki puanı daha fazla olan harften ne kadar çok kelime üretebilirsek o kadar çok puan kazanıyoruz. Ekrana rastgele dağıtılmış harflerin üstünden parmağımızı basılı tutarak soldan sağa, sağdan sola ya da çarpraz olarak en az iki harf olacak şekilde geçiriyoruz. Ne kadar uzunlukta parmağımızı kaldırmadan kelime bulabildiğimizin toplam uzunluk istatistiğini vermesi de oyunla ilgili eğlenceli bir ayrıntı.

Rakiplerinizle “hi!” tuşuna basarak sohbet edebilmeniz de mümkün. Eğer 3 tur oynamak istemezseniz oyundan çekilebiliyorsunuz. Oyunu oynadıkça, tecrübe puanı kazanarak seviye atlayabiliyor ve seviye atladıkça da oyunda sizin için yeni özelliklerin kilidi açılıyor. 5. Seviyeden itibaren türetmiş olduğunuz tüm kelimeler üzerinde çalışarak ustalaşabiliyor, 6. Seviyeden itibaren turnuvalara katılabiliyorsunuz. Çok daha üst seviyelerde; 15. Seviyeden itibaren hız ölçer özelliği eklereyerek oyun içerisindeki hızınızı görebiliyor, 17. Seviyeden itibaren oynadığınız oyunu “tekrar oynat” özelliğiyle yeniden izleyebiliyorsunuz.

“En üst dereceler” sekmesinde, arkadaşlarınızın sırasını ve global sıralamayı görebiliyorsunuz. Artık hemen hemen tüm oyun ve uygulamalarda karşılaştığımız ve fazlasıyla canımızı sıkan reklamlar, bu oyunda da mevcut. Eğer reklamlardan kurtulmak isterseniz 7,11 TL gibi bir rakama reklamlardan kurtulmak mümkün.

Ruzzle 14 dilde oynanabiliyor: İngilizce, Fransızca, Almanca, İspanyolca, İtalyanca. Danca. Norveççe, Felemenkçe, İsveççe, Brezilya Portekizcesi, Türkçe, Yunanca ve Rusça. 145 ülkede en iyi 10 kelime oyunu arasında bulunan Ruzzle en iyi kelime oyunlarından biri olmasının hakkını verdiğini söyleyebiliriz :).