Kelime Öğren

Dil öğrenimi gün geçtikçe büyük önem kazanmaktadır. Özellikle iş hayatında pek çok kapının açılmasını sağlamaktadır. Kaç yaşında olursanız olun ingilizce öğrenme imkanına sahipsinizdir. En çok kullanılan Konusarakogren.com sitesi her yaş ve meslek grubuna hitap etmektedir. istenilen zaman aralığında hızlı ve pratik olarak İngilizce öğrenilebilmektedir. Siteye girerek istediğiniz şekilde siteyi inceleyebilirsiniz. Derslerin nasıl işlendiğini öğrenmek için ise ücretsiz deneme dersine katılabilirsiniz. Bunun için form doldurmanız yeterli olacaktır. en kısa zaman da dönüş sağlanarak derse katılmanız sağlanacaktır. İnsanların yoğunluğuna göre çalışma programları ayarlanmakta ve ödev yapma sıklığı da isteğe göre belirlenmektedir. İnsanlar hayatlarında farklı alternatifler sunan site her açıdan kişinin gelişmesini sağlamaktadır. İngilizce dersi alan kişiler pratik yapmak için her türlü konu için siteden yardım alabilirsiniz.

İngilizce de bir cümlenin kurulabilmesi için dilbilgisi kurallarının bilinmesi gerekir. ingilizce gramer kullanımların da pek çok fiile karşılaşmak mümkündür. bu fiiller farklı anlamlara gelmektedir. Bu konu da bilgi vermek gerekirse Can fiili yetenek, bir fiilini nasıl yapılacağını bildiren durum, ihtimal, rica etme, izin alma ve tahmin etme gibi durumlarda kullanılmaktadır. bu durumlara örnek vermek gerekirse I can swim- ben yüzebilirim, I can come to see tomorrow- yarın seni görmeye gelebilirim, Can I study in this room?- bu oda da çalışabilir miyim? Şeklinde kullanılabilmektedir. Could fiili ise geçmişteki yeteneklerin anlatılması için, geleceğe yönelik ihtimallerde ve ricalarda kullanılmaktadır. At what age could you speak?- kaç yaşında konuşabildin?, the doctor could see you at 3- doktor seni saat 3’te görebilir, Could I borrow your dictionary- Sözlüğünü ödünç alabilir miyim? Şeklinde cümleler kurulmaktadır. May fiili ise izin isterken, olasılık durumunda, dileklerde, zıtlık durumlarını gösterme gibi durumlarda kullanılmaktadır. May I come in?- içeri girebilir miyim?, You may leave when you finish- Bitirince ayrılabilirsin, Don’t touch it! It may be hot- Ona dokunma! Sıcak olabilir, She may not be very pretty but she is very good at his job- Çok şirin olmayabilir ama işinde çok iyi, May she rest in peace- Huzur içinde yatsın durumlar örneklendirilebilir.

İngilizce de öğrenilmesi gereken pek çok bilgi bulunmaktadır. Bu bilgiler arasında İngilizce mevsimlerde bulunur. Bir yılda toplam da dört tane mevsim bulunur. Bu mevsimleri İngilizce olarak ifade etmek gerekirse; Seasons mevsimler demektir. Öncelikle bu bilginin öğrenilmesi gerekir. Fall- sonbahar, winter- kış, spring- ilkbahar, summer- yaz olarak ifade edilmektedir. eğer telaffuz konusunda sıkıntı yaşayacağınızı düşünüyorsanız siteden okunuşları da yazılmaktadır. Böylece doğru telaffuz konusunda oluşan sıkıntıyı kolayca çözmeniz sağlanır. bir kişiye hangi mevsimde olduğunu sormak isterseniz kuracağınız cümle What season is it? olmalıdır. Cevap olarak ise It is Fall verilmektedir. Bu bilgilerin hafızanıza tam olarak oturması için sıkça cümle içinde kullanmanız gerekir.