YAYLACI (TDK)

Yaz mevsimini yaylada geçiren kimse.

Yaylacı kelimesi baş harfi Y son harfi I olan bir kelime. Başında Y sonunda I olan kelimenin birinci harfi Y , ikinci harfi A , üçüncü harfi Y , dördüncü harfi L , beşinci harfi A , altıncı harfi C , yedinci harfi I . Başı Y sonu I olan 7 harfli kelime.

Anlamda geçen kelimelerin anlamları

KİMSE Nedir?

Herhangi bir kişi, kim olduğu bilinmeyen kişi: "Kimsenin girdisi çıktısı, alacağı borcu ile uğraşmak istemiyordum."- N. Cumalı.

MEVSİM Nedir?


1 . Yılın, güneşten ısı, ışık alma süresi ve dolayısıyla iklim şartları bakımından farklılık gösteren dört bölümünden her biri, sezon: "Bütün bir mevsim vur patlasın çal oynasın, eğlenildi."- S. F. Abasıyanık.
2 . Bazı atmosfer olaylarının en çok belirdikleri zaman: "Yağmur mevsimi. Fırtına mevsimi."- .
3 . Herhangi bir ekimin yapıldığı veya bir ürünün yetiştiği dönem: "Kütahya'ya bir kiraz ve Bursa'ya bir şeftali mevsiminde gitmiştim."- A. Gündüz.
4 . Herhangi bir şeyin etkinlik dönemi, sezon: "Tiyatro mevsimi."- .
5 . mecaz Yaşam bölümü: "Yaşamın kış mevsimi yaşlılıktır."- .

YAYLA Nedir?


1 . Akarsularla derin bir biçimde yarılmış, parçalanmış, üzerinde düzlüklerin belirgin olarak bulunduğu, deniz yüzeyinden yüksek yeryüzü parçası, plato: "Geceleri yaylalar ayaz olur, adamı üşütür."- M. Ş. Esendal.
2 . Dağlık, yüksek bölgelerde, kışın hayat şartları güç olduğu için boş bırakılan, yazın havası iyi ve serin olan, hayvan otlatma veya dinlenme yeri.

A A C I L Y Y Harfleri İle Yazılabilecek Kelimeler

7 Harfli Kelimeler

Yaylacı,

6 Harfli Kelimeler

Alaycı,

5 Harfli Kelimeler

Yayla, Yaylı,

4 Harfli Kelimeler

Alay, Ayal, Ayla, Aylı, Yalı, Yaya,

3 Harfli Kelimeler

Acı, Ala, Aya, Ayı, Yal, Yay, Yıl,

2 Harfli Kelimeler

Al, Ay, La, Ya,

Daha kapsamlı sonuç için lütfen kelime bulma makinesini kullanın.