ULTRAMODERN (TDK)

Düşünce, eğilim, üslup için en üst sınırda olan, çok modern olan.

Ultramodern kelimesi baş harfi U son harfi N olan bir kelime. Başında U sonunda N olan kelimenin birinci harfi U , ikinci harfi L , üçüncü harfi T , dördüncü harfi R , beşinci harfi A , altıncı harfi M , yedinci harfi O , sekizinci harfi D , dokuzuncu harfi E , onuncu harfi R , onbirinci harfi N . Başı U sonu N olan 11 harfli kelime.

Anlamda geçen kelimelerin anlamları

DÜŞÜN Nedir?

Duyularla değil, zihinsel olarak tasarlanan, biçim verilen, canlandırılan nesne veya olay.

DÜŞÜNCE Nedir?


1 . Uzay ve zamanın ötesinde, öznenin dışında, kendiliğinden var olan, duyularla değil, yalnızca ruhen algılanabilen asıl gerçeklik, mütalaa, fikir, mülahaza, ide, idea: "Anlaşmazlıklarda aracılığına, zor durumlarda düşüncesine başvurulur."- T. Buğra.
2 . Dış dünyanın insan zihnine yansıması.
3 . Niyet, tasarı.
4 . mecaz Tasa, kaygı, sıkıntı: "Sınıfta kalma düşüncesi uykumu kaçırdı."- .
5 . felsefe İlke, yönetici sav.

EĞİLİM Nedir?


1 . Bir şeyi sevmeye, istemeye veya yapmaya içten yönelme, meyil, temayül, tandans: "İnsanoğlunun, yaradılıştan medeniliğe eğilimi vardır."- N. Ataç.
2 . Para piyasalarında zamanla oluşan değişim, alım satım işlemleriyle ilgili iniş çıkış seyri.

MODERN Nedir?


1 . Çağdaş: "O ücra bayırlarda yepyeni modern bir sayfiye doğuverdi."- H. Taner.
2 . Çağcıl.

OLAN Nedir?


1 - olmak eyleminin şimdiki zaman ortacı.
2 - ad tamlaması belirtileni durumunda bulunan bir addan sonra getirildiğinde o adın sıfatı değerinde bir birleşik oluşturur.

SINIR Nedir?


1 - İki komşu devletin topraklarını birbirinden ayıran çizgi, °hudut.
2 - Komşu il, ilçe, köy ya da kişilerin topraklarını birbirinden ayıran çizgi.
3 - Bir şeyin yayılabileceği ya da genişleyebileceği son çizgi, uç.
4 - Uç, son.
5 - Konuşma için belirlenen ölçü.

ÜSLUP Nedir?


1 . Anlatma, oluş, deyiş veya yapış biçimi, tarz: "Akşam içinde en büyük üstatların eserleri kadar mükemmel ve muhteşem olan tabiat bize bir eda ve üslup dersi verir."- A. Ş. Hisar.
2 . Bir sanatçıya, bir çağa veya bir ülkeye özgü teknik, renk, biçimlendirme ve söyleyiş özelliği, biçem, stil: "Bu üslup ruhumun yazıma akseden hâletini gösteriyor."- R. H. Karay.
3 . edebiyat Sanatçının görüş, duyuş, anlayış ve anlatıştaki özelliği veya bir türün, bir çağın kendine özgü anlatış biçimi, biçem, tarz, stil: "Üslububeyan aynıyla insandır."- Y. K. Beyatlı.

A D E L M N O R R T U Harfleri İle Yazılabilecek Kelimeler

11 Harfli Kelimeler

Ultramodern,

8 Harfli Kelimeler

Torunlar,

7 Harfli Kelimeler

Mantolu, Oldurma, Ondurma, Rondela,

6 Harfli Kelimeler

Dantel, Derman, Dolmen, Etalon, Etanol, Manuel, Mentol, Modern, Morula, Mundar, Murdar, Mutena, Namert, Nemrut, Normal, Olunma, Onulma, Oturma, Rulman, Tandem, Telaro, Termal, Tundra, Urodel,

5 Harfli Kelimeler

Antre, Armut, Arter, Delta, Derun, Dolam, Dolar, Dolma, Dolum, Domur, Donam, Donlu, Donma, Donra, Dorum, Duman, Dural, Durma, Endam, Laden, Lando, Lanet, Lento, Loder, Lorta, Maden, Mader, Madun, Malen, Manto, Maron, Marul, Medar, Melon, Melun, Metal, Metan, Metro, Model, Monat,

4 Harfli Kelimeler

Adem, Adet, Alem, Alet, Alto, Amel, Amor, Amut, Anot, Anut, Aort, Atel, Atol, Atom, Dane, Dart, Daru, Demo, Dert, Dolu, Done, Doru, Dram, Dren, Duma, Edat, Edna, Elan, Elma, Eman, Enam, Erat, Etol, Lame, Loda, Lort, Lota, Lutr, Malt, Mano,

3 Harfli Kelimeler

Alo, Alt, Ant, Art, Ate, Aut, Dal, Dam, Dar, Dem, Don, Dua, Dul, Dun, Dut, Eda, Ela, Lam, Lan, Lor, Lot, Mal, Mat, Men, Met, Mor, Mut, Nal, Nam, Nar, Nem, Net, Nom, Not, Nur, Oda, Ole, Oma, Ona, Ora,

2 Harfli Kelimeler

Ad, Al, Am, An, Ar, At, De, Do, El, Em, En, Er, Et, La, Le, Me, Ne, Od, Ol, Om, On, Ot, Ra, Re, Ta, Te, Tu, Un, Ur, Ut,

Daha kapsamlı sonuç için lütfen kelime bulma makinesini kullanın.