TRAVMATOLOJİ (TDK)

Sarsıntı bilimi.

Travmatoloji kelimesi baş harfi T son harfi İ olan bir kelime. Başında T sonunda İ olan kelimenin birinci harfi T , ikinci harfi R , üçüncü harfi A , dördüncü harfi V , beşinci harfi M , altıncı harfi A , yedinci harfi T , sekizinci harfi O , dokuzuncu harfi L , onuncu harfi O , onbirinci harfi J , onikinci harfi İ . Başı T sonu İ olan 12 harfli kelime.

Anlamda geçen kelimelerin anlamları

BİLİ Nedir?

Bilgi.

BİLİM Nedir?


1 . Evrenin veya olayların bir bölümünü konu olarak seçen, deneye dayanan yöntemler ve gerçeklikten yararlanarak sonuç çıkarmaya çalışan düzenli bilgi, ilim: "Benim sizden istediğim Türkçe yardım, bazı eski yazılı bilim ve tarih gibi ciddi eserleri bana okumanızdır."- H. E. Adıvar.
2 . Genel geçerlik ve kesinlik nitelikleri gösteren yöntemli ve dizgesel bilgi.
3 . Belli bir konuyu bilme isteğinden yola çıkan, belli bir amaca yönelen bir bilgi edinme ve yöntemli araştırma süreci.

SARSINTI Nedir?


1 . Sarsılma işi, birden sallanma: "Bu sarsıntı ile başından fırlayıp yerde tekerlenen kasketini kovaladı, tekrar başına geçirdi."- H. Taner.
2 . Titreme, titreyiş: "Başını sırasının üstüne saklamış, omuzları hafif sarsıntılarla titriyordu."- R. N. Güntekin.
3 . Deprem.
4 . Deprem sırasındaki yer hareketlerinin her biri: "İkinci sarsıntıda evlerin tümü yıkıldı."- .
5 . mecaz Bir kişi, toplum, kurum veya kuruluşun dengesini etkileyen, beklenmedik olumsuz değişiklik: "Bu olgunluğa erişen toplumlar ise her türlü sarsıntıları en az zararla atlatırlar."- N. Cumalı.
6 . ruh bilimi Canlı üzerinde beden ve ruh açısından önemli ve etkili yaralanma belirtileri bırakan durum, sadme, travma.

A A J L M O O R T T V İ Harfleri İle Yazılabilecek Kelimeler

12 Harfli Kelimeler

Travmatoloji,

8 Harfli Kelimeler

Tiramola,

7 Harfli Kelimeler

Otlatma, Talimar, Talimat, Tamirat,

6 Harfli Kelimeler

Amiral, Amorti, Artova, Atomal, İmalat, Mitral, Otarma, Otlama, Otolit, Otomat, Ovolit, Tartma, Travma, Voltaj,

5 Harfli Kelimeler

Alarm, Arami, Aroma, Artma, Atari, Avrat, İtaat, Larva, Lavaj, Lavta, Livar, Lorta, Maral, Matla, Maval, Mavra, Milat, Mirat, Moral, Morto, Motor, Ortam, Otama, Rotil, Talim, Tamir, Tarla, Tatar, Tatil, Tatma, Tavla, Tiraj, Tirat, Tomar, Total, Trata, Varil, Varit, Varma, Varta,

4 Harfli Kelimeler

Alim, Alma, Alto, Amal, Amil, Amir, Amit, Amor, Aort, Arma, Atma, Atol, Atom, Aval, Avam, Avar, Avro, İlam, İmaj, İmal, İmar, İmla, İrat, Lama, Lata, Lava, Lira, Liva, Lort, Lota, Mail, Mala, Mali, Malt, Marj, Mart, Mavi, Miat, Mira, Mola,

3 Harfli Kelimeler

Ait, Ala, Ali, Alo, Alt, Ama, Ara, Ari, Art, Ata, Ati, İla, İma, İta, Lam, Lav, Lim, Lir, Lor, Lot, Mai, Mal, Mat, Mil, Mir, Mit, Mor, Oma, Ora, Ova, Ram, Rol, Rom, Rot, Tal, Tam, Tar, Tat, Tav, Tim,

2 Harfli Kelimeler

Al, Am, Ar, At, Av, İl, İm, İt, La, Mi, Ol, Om, Ot, Ra, Ta, Ti,

Daha kapsamlı sonuç için lütfen kelime bulma makinesini kullanın.