TELAKİ (TDK)

Buluşma, kavuşma.

Telaki kelimesi baş harfi T son harfi İ olan bir kelime. Başında T sonunda İ olan kelimenin birinci harfi T , ikinci harfi E , üçüncü harfi L , dördüncü harfi A , beşinci harfi K , altıncı harfi İ . Başı T sonu İ olan 6 harfli kelime.

Anlamda geçen kelimelerin anlamları

BULUŞ Nedir?


1 . Bulma işi.
2 . İlk defa yeni bir şey yaratma, icat.
3 . Bilinen bilgilerden yararlanarak daha önce bilinmeyen yeni bir bulguya ulaşma veya yöntem geliştirme, icat: "Bu orijinal buluşu Vali beye borçluyuz."- S. F. Abasıyanık.
4 . edebiyat Konu, duygu, düşünce ve hayalde başkalarının etkisinden sıyrılarak bunların işlenişinde yeni bir yol tutma: "Yazarın güzel buluşları var."- .

BULUŞMA Nedir?

Buluşmak işi: "Bu yeniden buluşma ikisi için de biraz acıklı oldu."- M. Ş. Esendal.

KAVUŞMA Nedir?


1 . Kavuşmak işi, buluşma, telaki: "Karısını ve kendisini memlekete dönmeye ve vatanına kavuşmaya ikna ettik."- B. Felek.
2 . bitki bilimi Mantar ve yosun sınıfından bazı aşağı bitkilerde, yeni bir birey oluşturmak için iki ayrı hücrenin birleşmesi.

A E K L T İ Harfleri İle Yazılabilecek Kelimeler

6 Harfli Kelimeler

Kalite, Tekila, Telaki,

5 Harfli Kelimeler

Etlik, Katil, Ketal, Kitle, Talik, Teali, Tekil, Tekli, Tikel,

4 Harfli Kelimeler

Aile, Akil, Akit, Akli, Alet, Atel, Atik, Ekli, Ekti, Elik, Elit, Elti, Etik, Etil, Etki, Etli, İlke, Kail, Kale, Kati, Kile, Laik, Lake, Liet, Lika, Tali, Talk, Tela, Tike,

3 Harfli Kelimeler

Ait, Ali, Alt, Ate, Ati, Ela, Elk, Eti, İka, İla, İle, İlk, İta, Kal, Kat, Kel, Ket, Kil, Kit, Lak, Tak, Tal, Tek, Tel, Tik,

2 Harfli Kelimeler

Ak, Al, At, Ek, El, Et, İl, İt, Ke, Ki, La, Le, Ta, Te, Ti,

Daha kapsamlı sonuç için lütfen kelime bulma makinesini kullanın.