TÜRKİYATÇI (TDK)

Türkiyatla ilgili araştırmalar yapan kimse.

Türkiyatçı kelimesi baş harfi T son harfi I olan bir kelime. Başında T sonunda I olan kelimenin birinci harfi T , ikinci harfi Ü , üçüncü harfi R , dördüncü harfi K , beşinci harfi İ , altıncı harfi Y , yedinci harfi A , sekizinci harfi T , dokuzuncu harfi Ç , onuncu harfi I . Başı T sonu I olan 10 harfli kelime.

Anlamda geçen kelimelerin anlamları

ARAŞTIRMA Nedir?


1 . Araştırmak işi, taharri.
2 . Bilim ve sanatla ilgili olarak yapılan yöntemli çalışma: "Türkiye'nin nüfus patlaması konusunda yapılan araştırmalar ekonomik planlarımız için önemlidir."- .

İLGİLİ Nedir?

İlgilenmiş olan, ilgisi bulunan, alakalı, alakadar, müteallik: "Tütün piyasası ile ilgili hesapların bir ucu, yine elindeydi."- N. Cumalı.

KİMSE Nedir?

Herhangi bir kişi, kim olduğu bilinmeyen kişi: "Kimsenin girdisi çıktısı, alacağı borcu ile uğraşmak istemiyordum."- N. Cumalı.

TÜRK Nedir?


1 . Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde yaşayan halk ve bu halktan olan kimse: "Ne mutlu Türk'üm diyene!"- Atatürk.
2 . Dünyanın çeşitli bölgelerinde yaşayan, Türkçenin değişik lehçelerini konuşan soy ve bu soydan olan kimse: "Ben bir Türk'üm, dinim, cinsim uludur."- M. E. Yurdakul.

TÜRKİ Nedir?


1 . Türkle ilgili.
2 . isim Türkçe.

TÜRKİYAT Nedir?

Türkoloji.

A I K R T T Y Ç Ü İ Harfleri İle Yazılabilecek Kelimeler

8 Harfli Kelimeler

Türkiyat,

7 Harfli Kelimeler

Irkiyat, Itriyat,

6 Harfli Kelimeler

Çarkıt, Taktir, Takyit, Tiryak, Trakit,

5 Harfli Kelimeler

Arkıt, Artçı, Artık, Ayrıç, Ayrık, Ayrıt, Çakır, Çarık, Çatık, Çatkı, Çayır, Çıkar, Çıkra, Çırak, Çıtak, Çitar, Katır, Kayır, Kayıt, Kıraç, Kırat, Kıray, Kürit, Rakit, Rayiç, Takti, Tarik, Tartı, Tıkaç, Tırak, Tirat, Türki, Yakıt, Yarık, Yatçı, Yatık, Yatır,

4 Harfli Kelimeler

Açık, Açıt, Açkı, Akit, Arık, Artı, Atçı, Atık, Atik, Atkı, Ayık, Ayıt, Ayrı, Çakı, Çark, Çatı, Çıra, Çıta, Çita, Irak, Irki, Itri, İrat, Kaçı, Karı, Kari, Kart, Katı, Kati, Kayı, Kırç, Kıta, Kıya, Kira, Kürt, Rakı, Rika, Riya, Rüya, Takı,

3 Harfli Kelimeler

Açı, Ait, Akı, Akü, Arı, Ari, Ark, Art, Ati, Ayı, Çak, Çar, Çat, Çay, Çıt, Çir, Çit, Çiy, Çük, Ira, Irk, İka, İta, Kaç, Kar, Kat, Kay, Kıç, Kır, Kıt, Kir, Kit, Kür, Küt, Ray, Taç, Tak, Tar, Tat, Tay,

2 Harfli Kelimeler

Aç, Ak, Ar, At, Ay, İç, İt, Ki, Ra, Ta, Ti, Üç, Ya,

Daha kapsamlı sonuç için lütfen kelime bulma makinesini kullanın.