SLOVEN (TDK)

Slavların güney kolundan bir ulus veya bu ulustan olan kimse, İsloven.

Sloven kelimesi baş harfi S son harfi N olan bir kelime. Başında S sonunda N olan kelimenin birinci harfi S , ikinci harfi L , üçüncü harfi O , dördüncü harfi V , beşinci harfi E , altıncı harfi N . Başı S sonu N olan 6 harfli kelime.

Anlamda geçen kelimelerin anlamları

GÜNEY Nedir?


1 . Solunu doğuya, sağını batıya veren kimsenin tam karşısına düşen yön, dört ana yönden biri, cenup, kuzey karşıtı: "Konya, Ankara'nın güneyindedir."- .
2 . Güneş gören yer.
3 . Lodos.

İSLOVEN Nedir?

Sloven.

KİMSE Nedir?

Herhangi bir kişi, kim olduğu bilinmeyen kişi: "Kimsenin girdisi çıktısı, alacağı borcu ile uğraşmak istemiyordum."- N. Cumalı.

OLAN Nedir?


1 - olmak eyleminin şimdiki zaman ortacı.
2 - ad tamlaması belirtileni durumunda bulunan bir addan sonra getirildiğinde o adın sıfatı değerinde bir birleşik oluşturur.

SLAV Nedir?

Rus, Beyaz Rus, Ukraynalı, Leh, Sırp, Hırvat, Sloven, Bulgar, Slovak ve Çek halklarına dillerindeki yakınlık dolayısıyla verilen ortak ad.

ULUS Nedir?

Derebeylik düzeninin yıkılışı ve anamalcı düzenin oluşumu döneminde ortaya çıkan, toprak, ekonomik yaşam, dil, ruhsal yapı ve kültürel özellikler yönünden ortaklık gösteren, tarihsel olarak oluşmuş, en geniş insan topluluğu, °millet.

VEYA Nedir?


1 . Ayrı olmakla birlikte aynı değerde tutulan iki şeyi anlatan kelimelerden ikincisinin önüne getirilen söz, yahut: "Ben Atatürk'le üç veya iki defa karşılaştım."- B. Felek.
2 . Olacağı sanılan, seçime bırakılan şeyler ikiden çok olursa kullanılan bir söz: "Sen, ben veya başka birileri."- .

E L N O S V Harfleri İle Yazılabilecek Kelimeler

6 Harfli Kelimeler

Sloven,

4 Harfli Kelimeler

Lens, Noel, Sone, Vole,

3 Harfli Kelimeler

Nev, Ole, Ons, Sel, Sen, Sol, Son,

2 Harfli Kelimeler

El, En, Es, Ev, Le, Ne, Ol, On, Se, Ve,

Daha kapsamlı sonuç için lütfen kelime bulma makinesini kullanın.