SALAMANDRA (TDK)


1 . Semender.
2 . Odalar arasında gezdirilebilen bir tür kömür sobası.

Salamandra kelimesi baş harfi S son harfi A olan bir kelime. Başında S sonunda A olan kelimenin birinci harfi S , ikinci harfi A , üçüncü harfi L , dördüncü harfi A , beşinci harfi M , altıncı harfi A , yedinci harfi N , sekizinci harfi D , dokuzuncu harfi R , onuncu harfi A . Başı S sonu A olan 10 harfli kelime.

Anlamda geçen kelimelerin anlamları

KÖMÜR Nedir?


1 . Karbonlu maddelerin kapalı ve havasız yerlerde için için yanmasından veya çok uzun süre derin toprak katmanları altında kalıp birtakım kimyasal değişmelere uğramasından oluşan, siyah renkli, bitkisel kaynaklı, içinde yüksek oranda karbon bulunan katı yakıt: "Odun kömürü. Maden kömürü."- .
2 . sıfat, mecaz Siyah renkli: "Kömür gözlü."- .

SEME Nedir?

Sersem, ahmak, alık.

SEMEN Nedir?

Semizlik.

SEMENDER Nedir?


1 . Semendergillerden, uzun gövdeli, dört bacaklı, kuyruklu, kertenkeleye benzeyen, birçok türü bulunan bir hayvan, salamandra (Salamandra).
2 . Ateşte yanmadığına hatta ateşi söndürdüğüne inanılan efsanevi hayvan: "Köse Vezir, ateş içinde yanmayan bir semender gibi sakindi."- Ö. Seyfettin.

SOBA Nedir?

Bir yeri ısıtmak için içinde kömür, odun veya gaz yakılarak kullanılan bir araç: "Gözünü soba ateşine dikip ne düşünüyorsun."- H. E. Adıvar.

A A A A D L M N R S Harfleri İle Yazılabilecek Kelimeler

10 Harfli Kelimeler

Salamandra,

8 Harfli Kelimeler

Aralanma,

7 Harfli Kelimeler

Adlanma, Alamana, Aldanma, Aralama, Arlanma, Dalaman, Dalanma, Daralma, Radansa,

6 Harfli Kelimeler

Adalar, Adanma, Alarma, Amasra, Anamal, Anlama, Aranma, Armada, Arslan, Dalama, Madara, Mandal, Mandar, Masara, Namdar, Sandal, Sarmal, Sarman,

5 Harfli Kelimeler

Adama, Adana, Adsal, Alarm, Alman, Anlam, Arama, Aslan, Dalan, Dalma, Damal, Damar, Damla, Drama, Maada, Manas, Manda, Maral, Marda, Masal, Nadas, Randa, Salam, Salma, Saman, Sanal, Sanma, Sarma,

4 Harfli Kelimeler

Adam, Alan, Alma, Amal, Aman, Anal, Anam, Anma, Arda, Arma, Arsa, Asal, Asar, Asla, Asma, Dama, Dana, Dans, Dara, Dram, Lama, Mala, Mana, Marn, Mars, Masa, Nara, Sada, Sala, Sana, Sara,

3 Harfli Kelimeler

Ada, Ala, Ama, Ana, Ara, Asa, Dal, Dam, Dar, Lam, Lan, Mal, Mas, Nal, Nam, Nar, Nas, Ram, Sal, Sam, San,

2 Harfli Kelimeler

Ad, Al, Am, An, Ar, As, La, Ra,

Daha kapsamlı sonuç için lütfen kelime bulma makinesini kullanın.