PRAGMATİZM (TDK)

Yararcılık.

Pragmatizm kelimesi baş harfi P son harfi M olan bir kelime. Başında P sonunda M olan kelimenin birinci harfi P , ikinci harfi R , üçüncü harfi A , dördüncü harfi G , beşinci harfi M , altıncı harfi A , yedinci harfi T , sekizinci harfi İ , dokuzuncu harfi Z , onuncu harfi M . Başı P sonu M olan 10 harfli kelime.

Anlamda geçen kelimelerin anlamları

YARA Nedir?


1 . Keskin bir şeyle veya bir vuruşla vücutta oluşan derin kesik: "Mendilimi bir çatkı şekline sokarak başıma, yaramın üzerine sardım."- R. H. Karay.
2 . Bir şeyin iç veya dış yüzünde herhangi bir etki ile oluşan ve tehlikeli olabilen oyuk, gedik, yarık: "Geminin omurgasındaki yara."- .
3 . mecaz Dert, üzüntü, acı: "Bu yarayı deşmeyin."- .

YARAR Nedir?


1 . Bir işten elde edilen iyi sonuç, fayda, avantaj: "Al takke ver külah, kırsal kesimi çocuğunu okutmanın yararına inandırdık."- A. İlhan.
2 . Çıkar: "Kızılay yararına bir balo."- .
3 . sıfat Yarayan, elverişli, uygun: "Çiçek koymaya yarar bir kap."- .

YARARCI Nedir?

Yarar peşinde koşan, faydacı, pragmatik.

YARARCIL Nedir?


1 - Çıkarcı, çıkarına düşkün.
2 - Yararcı.

YARARCILIK Nedir?


1 . Ahlaki iş ve davranışlarda yararın ilke edinilmesi.
2 . felsefe Doğruluğu ve gerçekliği tek yanlı olarak yalnızca hareketlerin sonuçları ve başarıları ile değerlendiren öğreti, faydacılık, pragmatizm.

A A G M M P R T Z İ Harfleri İle Yazılabilecek Kelimeler

10 Harfli Kelimeler

Pragmatizm,

7 Harfli Kelimeler

Mazgirt, Parazit,

6 Harfli Kelimeler

Gammaz, Garaip, Garami, Marazi, Primat, Prizma, Trampa, Ziraat,

5 Harfli Kelimeler

Agami, Ampir, Arami, Arazi, Ariza, Artma, Atari, Azami, Gaita, Garaz, Garip, Gazap, Gitar, İtmam, Magma, Magri, Maraz, Mariz, Matiz, Mimar, Mirat, Mirza, Parti, Pazar, Rampa, Tamam, Tamim, Tamir, Tapir, Tapma, Taraz, Tariz, Tazim, Tazip, Zamir, Zarta,

4 Harfli Kelimeler

Amip, Amir, Amit, Amma, Apaz, Arap, Araz, Arma, Arpa, Atma, Azap, Azar, Azat, Azim, Azit, Azma, Gaip, Gama, Garp, Gaza, Gazi, Gram, Grip, İmam, İmar, İmza, İrap, İrat, İtap, İzam, Mama, Mapa, Mart, Mazi, Miat, Mira, Miza, Para, Pata, Pati,

3 Harfli Kelimeler

Ait, Ama, Ara, Ari, Arp, Art, Arz, Ata, Ati, Aza, Gam, Gar, Gaz, Giz, Gri, İma, İta, Mai, Mat, Mim, Mir, Mit, Pat, Pim, Pir, Ram, Rap, Tam, Tar, Tim, Tip, Tiz, Zam, Zar, Zat, Zir,

2 Harfli Kelimeler

Am, Ar, At, Az, İm, İp, İt, İz, Mi, Ra, Ta, Ti,

Daha kapsamlı sonuç için lütfen kelime bulma makinesini kullanın.