PEYNİRSİZ (TDK)

İçine peynir konulmamış, peyniri olmayan.

Peynirsiz kelimesi baş harfi P son harfi Z olan bir kelime. Başında P sonunda Z olan kelimenin birinci harfi P , ikinci harfi E , üçüncü harfi Y , dördüncü harfi N , beşinci harfi İ , altıncı harfi R , yedinci harfi S , sekizinci harfi İ , dokuzuncu harfi Z . Başı P sonu Z olan 9 harfli kelime.

Anlamda geçen kelimelerin anlamları

KONU Nedir?


1 . Konuşmada, yazıda, eserde ele alınan düşünce, olay veya durum, mevzu, süje: "Öğretmenimizin verdiği konuları manzum yazardım."- Y. Z. Ortaç.
2 . Üzerinde konuşulan şey, bahis: "Daha fazla tafsilata girmeyi bugün zararlı gördüğüm için bu konuda susacağım."- B. Felek.

KONULMA Nedir?

Konulmak işi.

PEYNİR Nedir?

Maya ile katılaştırılarak sütten yapılan ve birçok türü olan besin: "Kuru ekmekle bayat peyniri lezzetle yiyen / Çeşmeden her su içerken şükür Allah!a diyen."- Y. K. Beyatlı.

E N P R S Y Z İ İ Harfleri İle Yazılabilecek Kelimeler

9 Harfli Kelimeler

Peynirsiz,

8 Harfli Kelimeler

Peynirsi,

6 Harfli Kelimeler

Peynir, Yensiz, Yersiz,

5 Harfli Kelimeler

Ensiz, Ersiz, Erzin, Espri, İpsiz, İrsen, İspir, Nesir, Nezir, Nispi, Nizip, Penis, Pines, Pisin, Piyes, Prens, Senir, Serin, Seyir, Sinir, Siper, Siren, Siyer, Sprey,

4 Harfli Kelimeler

Enir, Erin, Esin, Esir, İpsi, İrin, İris, İzin, Nesi, Niye, Peni, Pens, Peri, Pire, Pisi, Pres, Priz, Reis, Rize, Sepi, Seri, Sezi, Sine, Sini, Yeis, Yeni, Yine,

3 Harfli Kelimeler

İni, İri, İrs, İye, İyi, Ney, Pes, Pey, Pir, Pis, Rey, Sen, Ser, Sin, Siz, Yen, Yer, Zen, Zer, Zir,

2 Harfli Kelimeler

En, Er, Es, Ey, İn, İp, İs, İz, Ne, Pe, Re, Se, Si, Ye, Ze,

Daha kapsamlı sonuç için lütfen kelime bulma makinesini kullanın.