MİNYATÜRCÜ (TDK)

Minyatür yapan sanatçı.

Minyatürcü kelimesi baş harfi M son harfi Ü olan bir kelime. Başında M sonunda Ü olan kelimenin birinci harfi M , ikinci harfi İ , üçüncü harfi N , dördüncü harfi Y , beşinci harfi A , altıncı harfi T , yedinci harfi Ü , sekizinci harfi R , dokuzuncu harfi C , onuncu harfi Ü . Başı M sonu Ü olan 10 harfli kelime.

Anlamda geçen kelimelerin anlamları

MİNYATÜR Nedir?


1 . Çoğunlukla eski yazma kitaplarda görülen, ışık, gölge ve hacim duygusu yansıtılmayan küçük, renkli resim sanatı: "Aynı oyunu, avuç içi kadar bir minyatürden seçilmiş bir köşecikle oynuyorlar."- B. R. Eyuboğlu.
2 . Bu biçimde yapılmış küçük resim.
3 . mecaz Bir şeyin küçük ölçekte kopyası veya benzeri: "Ufacık, minyatür bir yüzü, aynı ufaklıkta vücudu vardı."- S. F. Abasıyanık.

SANA Nedir?

Sen zamirinin yönelme durumu.

SANAT Nedir?


1 - Bir duygunun, tasarının ya da güzelliğin anlatımında kullanılan yöntemlerin tümü ya da bu anlatım sonucunda ortaya çıkan üstün yaratıcılık.
2 - Belli bir uygarlığın anlayış ve beğeni ölçülerine uygun olarak yaratılmış anlatım.
3 - Bir şey yapmada gösterilen ustalık.
4 - Bir meslekte uyulması gereken kuralların tümü.
5 - Zanaat.

SANATÇI Nedir?


1 . Güzel sanatların herhangi bir dalında yaratıcılığı olan, eser veren kimse, sanat adamı, sanat eri, sanatkâr.
2 . Sinema, tiyatro, müzik vb. sanat eserlerini oynayan, yorumlayan, uygulayan kimse: "Türk tiyatrosunun en önde gelen kadın sanatçıları arasında yerini alıverdi."- H. Taner.

A C M N R T Y Ü Ü İ Harfleri İle Yazılabilecek Kelimeler

10 Harfli Kelimeler

Minyatürcü,

8 Harfli Kelimeler

Minyatür,

6 Harfli Kelimeler

Martin, Üryani,

5 Harfli Kelimeler

Anüri, Camit, Cürüm, Manti, Mirat, Miyar, Mürai, Mürit, Natür, Ricat, Tacir, Tamir, Tayin, Tiran, Tümür, Türüm, Ümran, Üryan,

4 Harfli Kelimeler

Amin, Amir, Amit, Ayin, Ayni, Cami, Cani, Cari, Cart, Cima, İcar, İcat, İcma, İcra, İman, İmar, İnam, İnat, İrat, İrca, Main, Mani, Marn, Mart, Mayi, Miat, Mira, Mürt, Raci, Rami, Rant, Rica, Rina, Rint, Riya, Rüya, Ücra, Ümit, Ürat, Ürün,

3 Harfli Kelimeler

Ait, Ani, Ant, Ari, Art, Ati, Ayn, Cam, Can, Car, Cim, Cin, İma, İta, Mai, Mat, Mir, Mit, Nam, Nar, Nim, Ram, Ray, Tam, Tan, Tar, Tay, Tim, Tin, Tüm, Tün, Tür, Tüy, Ütü, Yan, Yar, Yat, Yün,

2 Harfli Kelimeler

Am, An, Ar, At, Ay, İm, İn, İt, Mi, Nü, Ra, Ta, Ti, Ün, Ya,

Daha kapsamlı sonuç için lütfen kelime bulma makinesini kullanın.