MİLİTANCA (TDK)

Militana yaraşır biçimde.

Militanca kelimesi baş harfi M son harfi A olan bir kelime. Başında M sonunda A olan kelimenin birinci harfi M , ikinci harfi İ , üçüncü harfi L , dördüncü harfi İ , beşinci harfi T , altıncı harfi A , yedinci harfi N , sekizinci harfi C , dokuzuncu harfi A . Başı M sonu A olan 9 harfli kelime.

Anlamda geçen kelimelerin anlamları

BİÇİM Nedir?

Biçme işi: "Buğday biçim zamanı."- . biçim (II) isim
1 . Bir nesnenin dış çizgileri bakımından niteliği, dıştan görünüşü, şekil, eşkal: "İtalya elçiliği bugüne değin ilk biçimini korumuştur."- S. Birsel.
2 . Yakışık alan şekil, uygun şekil: "Söylediklerimden çok, söyleyiş biçimi etkili oluyor kalabalığın üstünde."- A. İlhan.
3 . Herhangi bir şeyin benzeri.
4 . Sanat ve edebiyat eserlerinde dış görünüş, form.
5 . Tarz: "İngiliz biçimi ceketler, sıcak iklimler için yapılmış kısa pantolonlar."- F. R. Atay.
6 . bilişim Yazı ve simgelerin bilgisayarda kullanılmaya elverişli çerçevesi, düzeni, format.
7 . bilişim Disket vb.nin bilgisayarda kullanılabilir durumu.
8 . edebiyat Şiirlerin kuruluş ve uyak düzenlerine göre olan dış görünüşü, şekil: "Gazel, mesnevi, rubai, sone birer şiir biçimidir."- .

MİLİTAN Nedir?


1 . Bir düşüncenin, bir görüşün başarı kazanması için savaşan, mücadele eden kimse: "Adını öğrenmek istediğinde kim olduğunu bilmediği birtakım yaşlı militanlar, cigaralarını suçlu suçlu içerek..."- A. İlhan.
2 . Bir siyasal örgütün etkin üyesi.
3 . Mücadelesini zor kullanarak ve yasa dışı yollarla yapan taraftar.

YARA Nedir?


1 . Keskin bir şeyle veya bir vuruşla vücutta oluşan derin kesik: "Mendilimi bir çatkı şekline sokarak başıma, yaramın üzerine sardım."- R. H. Karay.
2 . Bir şeyin iç veya dış yüzünde herhangi bir etki ile oluşan ve tehlikeli olabilen oyuk, gedik, yarık: "Geminin omurgasındaki yara."- .
3 . mecaz Dert, üzüntü, acı: "Bu yarayı deşmeyin."- .

A A C L M N T İ İ Harfleri İle Yazılabilecek Kelimeler

7 Harfli Kelimeler

Militan,

6 Harfli Kelimeler

İltica, İmalat, İmtina, Manici, Manita, Ticani,

5 Harfli Kelimeler

Alman, Anlam, Camia, Camit, Cinai, Cinli, İcmal, İncil, İtila, İtina, Latin, Liman, Limit, Malca, Manat, Manca, Mania, Manti, Matla, Milat, Mitil, Tacil, Talan, Talim,

4 Harfli Kelimeler

Acil, Alan, Alim, Alma, Amal, Aman, Amca, Amil, Amin, Amit, Anal, Anam, Anca, Anma, Atma, Cali, Cami, Cana, Cani, Cila, Cilt, Cima, İcat, İcma, İlam, İlan, İlca, İlim, İmal, İman, İmla, İnal, İnam, İnat, İnci, İnti, Lain, Lama, Lata, Mail,

3 Harfli Kelimeler

Ait, Ala, Ali, Alt, Ama, Ana, Ani, Ant, Ata, Ati, Cam, Can, Cim, Cin, İla, İma, İni, İta, İti, Lam, Lan, Lim, Mai, Mal, Mat, Mil, Mit, Nal, Nam, Nim, Tal, Tam, Tan, Tim, Tin,

2 Harfli Kelimeler

Al, Am, An, At, İl, İm, İn, İt, La, Mi, Ta, Ti,

Daha kapsamlı sonuç için lütfen kelime bulma makinesini kullanın.