METHALDAR (TDK)

Bir işe karışmış olan, bir işte parmağı olan.

Methaldar kelimesi baş harfi M son harfi R olan bir kelime. Başında M sonunda R olan kelimenin birinci harfi M , ikinci harfi E , üçüncü harfi T , dördüncü harfi H , beşinci harfi A , altıncı harfi L , yedinci harfi D , sekizinci harfi A , dokuzuncu harfi R . Başı M sonu R olan 9 harfli kelime.

Anlamda geçen kelimelerin anlamları

İŞTE Nedir?


1 . Bir şey gösterilirken veya bir şeye işaret edilirken söylenen bir söz, aha, ahacık: "Hani kitap? - İşte size anlattığım adam. İşte, korktuğum başıma geldi."- .
2 . Anlatılan bir sözün sonucuna gelindiğini gösterir: "İşte bütün manzara budur!"- R. E. Ünaydın.
3 . Anlatılan şeye dikkat çekmek için kullanılan bir söz: "Ekmek, peynir, yumurta, marul, limon, ne bulursan al işte."- N. Cumalı.

KARIŞ Nedir?

Parmaklar birbirinden uzak duracak biçimde gergin duran elde, başparmak ile serçe parmağın uçları arasındaki açıklık: "Yürüyüp geçeceğim, basacağım yerlerin her bir karış mübarek toprağı benim için mukaddesti."- H. R. Gürpınar.

OLAN Nedir?


1 - olmak eyleminin şimdiki zaman ortacı.
2 - ad tamlaması belirtileni durumunda bulunan bir addan sonra getirildiğinde o adın sıfatı değerinde bir birleşik oluşturur.

A A D E H L M R T Harfleri İle Yazılabilecek Kelimeler

9 Harfli Kelimeler

Methaldar,

7 Harfli Kelimeler

Alemdar, Maharet,

6 Harfli Kelimeler

Adalet, Alamet, Ametal, Derhal, Halter, Hardal, Lehtar, Matrah, Methal, Rahmet, Termal,

5 Harfli Kelimeler

Adale, Adeta, Ahlat, Ahret, Alarm, Amade, Artma, Dalma, Damal, Damar, Damat, Damla, Delta, Drama, Ehram, Halat, Halet, Hamal, Hamel, Hamla, Hamle, Haram, Harem, Harta, Mader, Mahal, Mahra, Maral, Marda, Matah, Matla, Medar, Metal, Rahat, Rahle, Tahra, Tamah, Tarla,

4 Harfli Kelimeler

Adam, Adem, Adet, Ahar, Alem, Alet, Alma, Amal, Amel, Arda, Arma, Ateh, Atel, Atma, Daha, Dama, Dara, Dart, Data, Deha, Dert, Dram, Edat, Elma, Erat, Hala, Hale, Halt, Hamt, Hara, Hare, Hart, Hata, Hela, Lama, Lame, Lata, Mala, Malt, Mart,

3 Harfli Kelimeler

Ada, Aha, Ala, Alt, Ama, Ara, Art, Ata, Ate, Dah, Dal, Dam, Dar, Deh, Dem, Eda, Ela, Had, Hal, Ham, Har, Hat, Hem, Her, Lam, Leh, Mal, Mat, Met, Ram, Ret, Tal, Tam, Tar, Tel, Tem, Ter,

2 Harfli Kelimeler

Ad, Ah, Al, Am, Ar, At, De, Eh, El, Em, Er, Et, Ha, He, La, Le, Me, Ra, Re, Ta, Te,

Daha kapsamlı sonuç için lütfen kelime bulma makinesini kullanın.