METALBİLİM (TDK)

Genellikle elementleri, özellikle metalleri arı olarak elde eden ve bunların işleme tekniğini belirleyen kimya endüstrisi kolu, °metalurji.

Metalbilim kelimesi baş harfi M son harfi M olan bir kelime. Başında M sonunda M olan kelimenin birinci harfi M , ikinci harfi E , üçüncü harfi T , dördüncü harfi A , beşinci harfi L , altıncı harfi B , yedinci harfi İ , sekizinci harfi L , dokuzuncu harfi İ , onuncu harfi M . Başı M sonu M olan 10 harfli kelime.

Anlamda geçen kelimelerin anlamları

BELİ Nedir?

Evet.

BUNLAR Nedir?

Bu zamirinin çokluk biçimi: "Bunlar, diyorum, bu saydığım şeyler nedir?"- M. Ş. Esendal.

ELEM Nedir?

Acı, üzüntü, dert, keder: "... dayanılmaz bir elemle yüreği sızladı."- Y. K. Karaosmanoğlu.

ELEME Nedir?


1 . Elemek işi, eliminasyon.
2 . spor Çeyrek sona katılacak sporcu ve takımları ayırmak için düzenlenen seçme yarışı.

ELEMENT Nedir?

Kimyasal çözümlemeyle ayrıştırılamayan veya bireşim yoluyla elde edilemeyen madde: "Grafit ve elmas, karbon elementinin iki değişik biçimidir."- .

ENDÜSTRİ Nedir?

Sanayi: "Roman, basın endüstrisinin tüketime sürdüğü bir mal niteliğindedir."- N. Cumalı.

GENELLİKLE Nedir?

Genel olarak, büyük bir çoğunlukla, çoğu kez, çoğunlukla, çoklukla, ekseri, ekseriya, ekseriyetle, umumiyetle: "Türkler genellikle konukseverdir."- .

İŞLEME Nedir?


1 - İşlemek eylemi.
2 - İnce ve süslü el işi, °nakış.
3 - Herhangi bir konuyu ele alarak inceleme.
4 - İnce ve süslü işlenmiş.
5 - Bir filmdeki gizli görüntüyü ortaya çıkarmak için, gümüş bromürlü tabakanın laboratuvarda çeşitli kimyasal işlemlerden geçirilmesi.

KİMYA Nedir?


1 . Maddelerin temel yapılarını, birleşimlerini, dönüşümlerini, çözümleme, birleşim ve üretim yöntemlerini inceleyen bilim.
2 . mecaz Üstün özellikler taşıyan çok değerli şey: "Emniyetlerini kazanmak için bu esrar bir kimya gibi gizli kalmalıdır."- R. N. Güntekin.

META Nedir?


1 - Mal, ticaret malı.
2 - Elde bulunan varlık, sermaye.

METAL Nedir?


1 . Çok yüksek elektrik ve ısı iletkenliği, kendine özgü parlaklığı olan, oksijenli birleşimiyle çoğunlukla bazik oksitler veren madde, metal.
2 . Dizgi makinelerinde satırları oluşturmak için eritilen antimon ve kurşun alaşımı.

ÖZELLİKLE Nedir?

Özel olarak, her şeyden önce, başta, hele, bilhassa, hususuyla, bahusus, mahsus: "Eşiğinde bulunduğu delilik üzerine konuşmaktan özellikle zevk alırmış."- H. Taner.

A B E L L M M T İ İ Harfleri İle Yazılabilecek Kelimeler

7 Harfli Kelimeler

Biletli, Matemli, Talimli,

6 Harfli Kelimeler

Aletli, Amblem, Betili, İletim, İmamet, İtilme, Melami, Millet, Timbal,

5 Harfli Kelimeler

Allem, Balet, Belit, Belli, Betim, Bilet, Bilim, Bilme, Bitim, Bitli, Bitme, Email, Emtia, İbate, İleti, İllet, İmale, İmame, İmbat, İtila, İtmam, Lamel, Limit, Mabet, Maile, Matem, Melal, Memat, Memba, Metal, Metil, Milat, Milel, Milim, Milli, Milli, Mimli, Mitil, Tabii, Talil,

4 Harfli Kelimeler

Abli, Aile, Alem, Alet, Alil, Alim, Amel, Amil, Amit, Amme, Atel, Bale, Bati, Bela, Beli, Beta, Beti, Biat, Bile, Bili, Ebat, Elim, Elit, Elli, Elma, Elti, Emmi, Etil, Etli, İlam, İlim, İlla, İlle, İlme, İmal, İmam, İmla, İtme, Lale, Lame,

3 Harfli Kelimeler

Abe, Abi, Ait, Ali, Alt, Ate, Ati, Bal, Bat, Bel, Bet, Bit, Ela, Eti, İla, İle, İma, İta, İti, Lal, Lam, Leb, Lim, Mai, Mal, Mat, Met, Mil, Mim, Mit, Tab, Tal, Tam, Tel, Tem, Tim,

2 Harfli Kelimeler

Ab, Al, Am, At, Be, El, Em, Et, İl, İm, İt, La, Le, Me, Mi, Ta, Te, Ti,

Daha kapsamlı sonuç için lütfen kelime bulma makinesini kullanın.