KOKOROZLANMAK (TDK)

Göz korkutmak, meydan okumak.

Kokorozlanmak kelimesi baş harfi K son harfi K olan bir kelime. Başında K sonunda K olan kelimenin birinci harfi K , ikinci harfi O , üçüncü harfi K , dördüncü harfi O , beşinci harfi R , altıncı harfi O , yedinci harfi Z , sekizinci harfi L , dokuzuncu harfi A , onuncu harfi N , onbirinci harfi M , onikinci harfi A , onüçüncü harfi K . Başı K sonu K olan 13 harfli kelime.

Anlamda geçen kelimelerin anlamları

KORKU Nedir?


1 . Bir tehlike veya tehlike düşüncesi karşısında duyulan kaygı, üzüntü: "Yarı çocuk kalbimde korku, kapıya yaklaştıkça büyüyor."- Y. Z. Ortaç.
2 . Kötülük gelme ihtimali, tehlike, muhatara: "Yollarda korku kalmadı."- .
3 . ruh bilimi Gerçek veya beklenen bir tehlike ile yoğun bir acı karşısında uyanan ve coşku, beniz sararması, ağız kuruması, kalp, solunum hızlanması vb. belirtileri olan veya daha karmaşık fizyolojik değişmelerle kendini gösteren duygu.

KORKUTMA Nedir?

Korkutmak işi: "Bir sıkımlık canın var. Bu boyla bir de adam korkutmaya kalkarsın ha diye ensesine iki tokat attım."- R. N. Güntekin.

KORKUTMAK Nedir?


1 . Korkmasına yol açmak: "Yılan beni o kadar korkutmuştu ki bakarken kuşun hesabına ondan ben korkuyorum."- M. Ş. Esendal.
2 . Kaygıya düşürmek: "Sevdiğimiz bir kadının nazarımızda meziyet teşkil eden birçok hâlleri karımız olacak kadında bizi korkutur."- H. C. Yalçın.
3 . Gözdağı vermek.

MEYDAN Nedir?


1 . Alan, saha: "Yüz binlerce asker sokakları, meydanları, kırları dolduruyordu."- Ö. Seyfettin.
2 . Yarışma, eğlence veya karşılaşma yeri: "Şehir kapılarının önündeki meydanlarda davul zurna çalınıyor, cirit, bar oynanıyordu."- A. H. Tanpınar.
3 . Bulunulan yer ve çevresi, ortalık: "Kileri kilitlemezdi, paraları meydanda dururdu."- Ö. Seyfettin.
4 . Fırsat, imkân veya vakit.
5 . Mevlevi tekkelerinde ayin yapılan yer.

OKUMA Nedir?

Okumak işi, kıraat: "Okuması vardı, yazması azdı."- B. Felek.

OKUMAK Nedir?


1 . Yazıya geçirilmiş bir metne bakarak bunu sessizce çözümleyip anlamak veya aynı zamanda seslere çevirmek: "Bana umutsuz bir sesle son raporları okudu."- F. R. Atay.
2 . (nsz) Yazılmış bir metnin iletmek istediği şeyleri öğrenmek: "Gazete bile okumak istemiyorum."- B. Felek.
3 . (nsz) Bir konuyu öğrenmek için okulda, bir öğretmenin yanında veya yazılı şeyler üzerinde çalışmak, öğrenim görmek: "Çabuk dil öğrenmedi, okumak istemedi."- H. E. Adıvar.
4 . (nsz) Şarkı, türkü, şiir vb.ni sesli olarak veya ezgi ile söylemek: "Salon boşalmaya başladı, biz şiirler okuyup dinliyoruz."- R. H. Karay.
5 . (nsz) Bir şeyin anlamını çözmek: "Şifre okumak."- .
6 . Hastalığı iyi edeceğini ileri sürerek okuyup üflemek, üfürükçülük etmek.
7 . mecaz Bazı belirtilerle bir anlamı, gizli bir duyguyu anlamak, kavramak: "Yüzünü benden saklıyor. Niçin? Çehresinde, melalinde aşkının matemini okumayayım, diye mi?"- Ö. Seyfettin.
8 . (nsz), argo Sövmek, küfretmek.
9 . halk ağzında Bir yere çağırmak, davet etmek, okuntu göndermek.

A A K K K L M N O O O R Z Harfleri İle Yazılabilecek Kelimeler

13 Harfli Kelimeler

Kokorozlanmak,

12 Harfli Kelimeler

Kokorozlanma,

11 Harfli Kelimeler

Kokozlanmak,

10 Harfli Kelimeler

Kokozlanma,

9 Harfli Kelimeler

Korlanmak, Ozonlamak, Zonklamak, Zorlanmak,

8 Harfli Kelimeler

Koklamak, Korlanma, Oklanmak, Ozonlama, Zonklama, Zorlamak, Zorlanma,

7 Harfli Kelimeler

Anormal, Kalkmak, Karakol, Koklama, Kokoroz, Korkmak, Kozalak, Mozalak, Oklamak, Oklanma, Okramak, Onarmak, Zorlama,

6 Harfli Kelimeler

Alakok, Amazon, Anorak, Azonal, Kakmak, Kalkan, Kalkma, Kalmak, Kaloma, Kamkaz, Kanmak, Karmak, Kazmak, Kloroz, Kokmak, Kokona, Konmak, Korkak, Korkma, Korona, Malkar, Markka, Monokl, Narkoz, Normal, Oklama, Okrama, Olamaz, Olanak, Onamak, Onarma, Oranla, Razmol, Rokoko,

5 Harfli Kelimeler

Akkor, Aklan, Akmak, Akman, Akmaz, Akran, Alarm, Alkan, Almak, Alman, Anlak, Anlam, Anmak, Anzak, Arkoz, Aroma, Azmak, Azman, Kakao, Kakma, Kalak, Kalan, Kalma, Kaman, Kanal, Kanka, Kanma, Karma, Kazak, Kazan, Kazma, Kokak, Kokma, Kokoz, Kolan, Kolon, Kolza, Komar, Konak, Konma,

4 Harfli Kelimeler

Akak, Akar, Akma, Akor, Alan, Alaz, Alma, Amal, Aman, Amor, Anal, Anam, Anka, Anma, Arak, Araz, Arka, Arma, Azar, Azma, Azol, Kaka, Kala, Kama, Kana, Kano, Kara, Karo, Kaza, Klan, Klon, Klor, Koka, Kola, Koma, Kora, Koro, Koza, Kral, Krom,

3 Harfli Kelimeler

Aka, Ala, Alo, Ama, Ana, Ara, Ark, Arz, Aza, Kak, Kal, Kam, Kan, Kar, Kaz, Kok, Kol, Kom, Kor, Koz, Lak, Lam, Lan, Laz, Lok, Lor, Mal, Mor, Nal, Nam, Nar, Naz, Nom, Oma, Ona, Ora, Ram, Rol, Rom, Zam,

2 Harfli Kelimeler

Ak, Al, Am, An, Ar, Az, La, Ok, Ol, Om, On, Ra,

Daha kapsamlı sonuç için lütfen kelime bulma makinesini kullanın.