KENARLAMA (TDK)

Harita ya da planların kenarlarına ilişkin çizim ve işaretlerin komşu haritalarda birleştirilmesi.

Kenarlama kelimesi baş harfi K son harfi A olan bir kelime. Başında K sonunda A olan kelimenin birinci harfi K , ikinci harfi E , üçüncü harfi N , dördüncü harfi A , beşinci harfi R , altıncı harfi L , yedinci harfi A , sekizinci harfi M , dokuzuncu harfi A . Başı K sonu A olan 9 harfli kelime.

Anlamda geçen kelimelerin anlamları

ÇİZİM Nedir?


1 . Çizme işi.
2 . Çizilerek oluşturulmuş biçim.
3 . matematik Bir şeklin belli bir kurala göre cetvel ve pergel yardımıyla çizilmesi işi.

HARİTA Nedir?

Coğrafya, tarih, dil, nüfus vb. konularla ilgili yeryüzünün veya bir parçasının, belli bir orana göre küçültülerek düzlem üzerine çizilen taslağı.

İLİŞKİN Nedir?

İlgisi, ilişiği olan, bağlı, ilgili, ait, merbut, müteallik: "Haber ve düşünceleri yayma araçlarının kullanılmasına ilişkin düzenleyici hükümler..."- Anayasa.

İŞAR Nedir?

Yazı ile bildirme.

İŞARET Nedir?


1 - İm.
2 - Belirti, gösterge, °alamet.
3 - El, yüz hareketleriyle gösterme.

KENAR Nedir?


1 . Bir şeyin, bir yerin bitiş kısmı veya yakını, kıyı, yaka: "O sırada karşı taraçadaki kadın elinde pirinç tası olduğu hâlde taraçanın kenarına kadar geldi."- O. V. Kanık.
2 . Bir şeyi çevreleyen çizgi.
3 . Pervaz, çizgi, antika, baskı vb. çevre süsleri: "Bu mendilin kenarı ötekinden daha sade."- .
4 . Merkezden uzak olan, kuytu, ıssız, sapa, tenha yer: "Ağır, ihtiyar misafirler kenarda bir odadan çıktılar."- M. Ş. Esendal.
5 . Yan.
6 . matematik Bir biçimi sınırlayan çizgilerden her biri: "Bir üçgenin kenarları."- .

KOMŞU Nedir?


1 . Konutları yakın olan kimselerin birbirine göre aldıkları ad.
2 . sıfat Sınır ortaklığı bulunan, mücavir: "Komşu bahçeler arasında da pek kullanılmayan yan kapılar vardı."- Ç. Altan.

PLAN Nedir?


1 . Bir işin, bir eserin gerçekleştirilmesi için uyulması tasarlanan düzen: "Turist akınını karşılamak için şimdiden bir plan yapmışlar."- H. Taner.
2 . Bir şehrin, bir yapının, bir makinenin çeşitli bölümlerini gösteren çizim: "O tarihte aramızda kasaba planını yapmaya gelmiş bir iki mühendis ve mimar bulunuyordu."- R. N. Güntekin.
3 . sinema, TV (***) Çekim.
4 . mecaz Düşünce, niyet, maksat, tasavvur: "Aşağıda kaynaşan kalabalığa bakarak planını zihninden geçirdi."- Ö. Seyfettin.

A A A E K L M N R Harfleri İle Yazılabilecek Kelimeler

8 Harfli Kelimeler

Arlanmak, Karamela, Karlanma, Makarena,

7 Harfli Kelimeler

Aklanma, Alarmak, Alkarna, Almanak, Anlamak, Aranmak, Arlanma, Kalamar, Kanlama, Karaman, Karlama, Lamekan, Makarna, Malkara, Nalekar,

6 Harfli Kelimeler

Aklama, Alarma, Anamal, Ankara, Anlama, Aramak, Aranma, Elaman, Kamara, Kamera, Kanama, Kanara, Karama, Makale, Makara, Malkar, Reklam,

5 Harfli Kelimeler

Akala, Aklan, Aklen, Akman, Akran, Alaka, Alarm, Alkan, Almak, Alman, Anlak, Anlam, Anmak, Araka, Arama, Arena, Ekran, Emlak, Erkan, Kalan, Kalem, Kalma, Kaman, Kamer, Kanal, Kanma, Karma, Karne, Kelam, Kemal, Keman, Kenar, Krema, Malak, Malen, Maral, Marka, Marke, Mekan, Merak,

4 Harfli Kelimeler

Akar, Akma, Akne, Alan, Alem, Alma, Amal, Aman, Amel, Anal, Anam, Anka, Anma, Arak, Arka, Arma, Elan, Elma, Eman, Enam, Kala, Kale, Kama, Kame, Kana, Kara, Kare, Klan, Kral, Krem, Laka, Lake, Lama, Lame, Mala, Mana, Mark, Marn, Meal, Mera,

3 Harfli Kelimeler

Aka, Ala, Ama, Ana, Ara, Ark, Ela, Elk, Erk, Kal, Kam, Kan, Kar, Kel, Kem, Ker, Lak, Lam, Lan, Mal, Men, Nal, Nam, Nar, Nem, Ram,

2 Harfli Kelimeler

Ak, Al, Am, An, Ar, Ek, El, Em, En, Er, Ke, La, Le, Me, Ne, Ra, Re,

Daha kapsamlı sonuç için lütfen kelime bulma makinesini kullanın.