Kelimelik İçin Kelime Bulma Makinesi

Kelime BulucuKelime Bulucu?

Kelime bulucu kullanımı oldukça kolaydır. Kelime bulucuyu kullanmak için şu adımları izleneyin:
  1. Örneğin KRANNMA harflerine sahipsaniz bunları ilk kutuya girin.
  2. Joker karakter varsa yerine * ( Örnek : KRANNMA*) girmelisiniz.
  3. İsteğe bağlı olarak hangi harf ya da heceye bağlayacağınızı da alttaki kutuya girin.
  4. Uygun kelimeleri bul butonuna tıklayın. Sistem size uygun kelimeleri bulacak, bağlamak istediğiniz kısmı yeşil, joker harfleri kırmızı gösterecektir.
Kelimenin puanını yanında, parantez içerisinde görebilirsiniz. En yüksek puanlı kelimelerin yanında yıldız işareti bulunur. En fazla iki joker karaketer girebilirsiniz.
Kelime bulucu

Kelimelik Nedir?

Kelimelik Hile

Kelimelik Iphone / Ipad / Adroid cihazlar üzerinde ya da Facebook üzerinden oynanabilen Türkça Scrabble uyarlamasıdır. Kelimelik Türkiye'de oldukça popüler bir kelime bulma oyunudur. Kelimelik, kelme bulucu vasfı yüksek olmakla beraber iyi bir strateji izleyen insanlarca daha başarılı bir şekilde oynanmaktadır. Çünkü Kelimelik tahtası üzerinde her bir karenin farklı bir özelliği olabilmektedir. Kimi kareye konulan taşın puanı 2 ya da 3 ile çarpılırken kimi özel karelerde bulunan kelimenin puan değeri çarpılmaktadır.

Neden Kelimelik Hilesi?


Kelimelik oyununda kelime bulmak için bazı yardımcı uygulamalar kullanılabilmektedir. Kimi insanlar bu uygulamaları bir hile gibi düşünse de aslında bu uygulamalar daha çok oyunda artık kelime bulunamadığı, oyuncunun oyundan tat alamadığı zamanlar için vardır. Tüm oyunu bu yardımcılarla oynamak elbette anlamsız olacaktır ve bir hile gibi düşünülebilir. Kelimelik hile ile değil bir yardımcı ile yani oyun tıkandığında kelime bulmanıza yardımcı olarak bir araç ile daha keyifli olacaktır.

Kelimelik hilesi değil de kelimelik yardımcısı dersek aslında daha doğru olur.

Kelime Bulucu Nasıl Kullanılır?

Elinizde bulunan harfleri birinci kutuya girin. Virgül vb. koymanıza da gerek yoktur. Eğer elinizde joker karakter varsa her bir joker karaketer için * girin. İkinci kutuya da kelimenin içerisinde geçmesini istediğiniz ifadeyi girin. Sonrasında uygun kelimeleri bul tuşuna bastığınızda bütün kombinasyonlar incelenerek Türkçe bütün kelimeler karşınıza getirilecektir.

Neden Kelime Bulma Makinesi?

İster hile olarak kabul edin ister yardımcı sizlere sunulan kelime bulma makinesi ile kelime dağarcığınızı genişletebilir, rakibiniz için de yeni olabilecek kelimeleri bulabilirsiniz : Kelime bulma makinesi