KAZANDIRMAK (TDK)

Kazanmasını sağlamak.

Kazandırmak kelimesi baş harfi K son harfi K olan bir kelime. Başında K sonunda K olan kelimenin birinci harfi K , ikinci harfi A , üçüncü harfi Z , dördüncü harfi A , beşinci harfi N , altıncı harfi D , yedinci harfi I , sekizinci harfi R , dokuzuncu harfi M , onuncu harfi A , onbirinci harfi K . Başı K sonu K olan 11 harfli kelime.

Anlamda geçen kelimelerin anlamları

KAZA Nedir?


1 . Can veya mal kaybına, zararına neden olan kötü olay: "Tren kazası."- .
2 . İlçe, kaymakamlık: "Kazada mektepli dişçi olmadığı için onu vilayete götürdüm."- R. N. Güntekin.
3 . din b. (***) Vaktinde kılınmayan namazı veya tutulmayan orucu sonradan yerine getirme.
4 . eskimiş, hukuk Yargı.
5 . eskimiş Kadılık görevi.

KAZAN Nedir?


1 . Çok miktarda yemek pişirmeye veya bir şey kaynatmaya yarayan büyük, derin kap: "Koca bir kazan patates kaynattık."- A. Gündüz.
2 . Buhar makinelerinde, kalorifer tesisatında, suyun kaynatıldığı büyük derin kap: "Kazan patladı."- .

KAZANMA Nedir?

Kazanmak işi, edinme.

SAĞLAM Nedir?


1 . Dayanıklı, kolay bozulmaz, yıkılmaz, stabil: "En sağlam sütunlar üstünde durduğu sanılan devir, bir karton kale gibi yıkılmıştı."- F. R. Atay.
2 . Zarar görmemiş, bozulmamış: "Bütün eşya sağlam."- .
3 . Sakatlık veya hastalığı bulunmayan, sağlıklı, sıhhatli: "Kendisi uzun boylu, sağlam, orta yaşlı bir adamdır; ama yıprandığını söylüyor."- M. Ş. Esendal.
4 . Güvenilir: "Sağlam iş. Sağlam para."- .
5 . Gerçek, inanılır bir temeli olan: "Böyle sağlam adı nereden bulacaksın."- M. Ş. Esendal.
6 . zarf, halk ağzında (sa'ğlam) Her hâlde, muhakkak: "Sağlam bu gece perilere karıştım gitti."- H. R. Gürpınar.

SAĞLAMA Nedir?


1 . Sağlamak işi: "Kimse siyasi ve kişisel çıkar yahut nüfuz sağlama amacıyla dince kutsal sayılan şeyleri istismar edemez ve kötüye kullanamaz."- Anayasa.
2 . matematik Bir problemin çözümü veya bir hesabın doğruluğunu denetlemek için yapılan kontrol işlemi, mizan.

SAĞLAMAK Nedir?


1 . Bir işin olması için gerekli durumu, şartları hazırlamak, temin etmek: "Biz bu ihtiyara son günlerinde hiç aklından geçirmediği bir saadet sağladık."- H. Taner.
2 . Elde etmek, sahip olmak: "... o sevimli yavru hâliyle sağladığı sempatinin büyük bir kısmını yitirmişti."- Y. N. Nayır.
3 . matematik Bir işlemin doğruluğunu ortaya koymak. sağlamak (II) (nsz) Öndeki aracın sağından ilerleyerek önüne geçmek.

A A A D I K K M N R Z Harfleri İle Yazılabilecek Kelimeler

11 Harfli Kelimeler

Kazandırmak,

10 Harfli Kelimeler

Kazandırma,

9 Harfli Kelimeler

Kakırdama, Kandırmak, Kazdırmak, Kazkanadı,

8 Harfli Kelimeler

Andırmak, Azdırmak, Kandırma, Kanırmak, Karınmak, Kazanmak, Kazdırma, Kazınmak, Kızarmak,

7 Harfli Kelimeler

Adanmak, Andırma, Anırmak, Aranmak, Arınmak, Azdırma, Kanamak, Kandıra, Kanıkma, Kanırma, Karamak, Karaman, Karıkma, Karımak, Karınma, Kazanım, Kazanma, Kazımak, Kazınma, Kınamak, Kızarma, Makarna, Mandıra, Manzara, Ramazan,

6 Harfli Kelimeler

Adamak, Adanma, Akdarı, Anırma, Ankara, Aramak, Aranma, Arınma, Armada, Dazkır, Dızman, Iramak, Kadran, Kakıma, Kamara, Kamkaz, Kanama, Kanara, Kanmak, Karama, Karıma, Karmak, Karmık, Kazara, Kazıma, Kazmak, Kınama, Kırkma, Kırmak, Kırnak, Kızmak, Madara, Makara, Mandar, Maraza, Markka, Mızrak, Namdar, Razakı,

5 Harfli Kelimeler

Adama, Adamı, Adana, Adına, Akmak, Akman, Akmaz, Akran, Andık, Andız, Anmak, Anzak, Araka, Arama, Ardak, Arıza, Azmak, Azman, Damak, Damar, Drama, Irama, Irmak, Kadar, Kadın, Kakım, Kakma, Kaman, Kanık, Kanka, Kanma, Karık, Karın, Karma, Kazak, Kazan, Kazık, Kazım, Kazma, Kıran,

4 Harfli Kelimeler

Adak, Adam, Adım, Akak, Akar, Akım, Akın, Akma, Aman, Anam, Anık, Anız, Anka, Anma, Arak, Araz, Arda, Arık, Arız, Arka, Arma, Azar, Azık, Azma, Dama, Dana, Dank, Dara, Darı, Dram, Irak, Kadı, Kaka, Kama, Kana, Kanı, Kara, Karı, Kaza, Kazı,

3 Harfli Kelimeler

Ada, Aka, Akı, Ama, Ana, Anı, Ara, Arı, Ark, Arz, Aza, Azı, Dam, Dar, Daz, Ira, Irk, Irz, Kak, Kam, Kan, Kar, Kaz, Kın, Kır, Kız, Nam, Nar, Naz, Ram, Zam, Zan, Zar,

2 Harfli Kelimeler

Ad, Ak, Am, An, Ar, Az, Ra,

Daha kapsamlı sonuç için lütfen kelime bulma makinesini kullanın.