KARAARDIÇ (TDK)

Güney Avrupa'da yetişen bir ardıç türü (Juniperus sabina).

Karaardıç kelimesi baş harfi K son harfi Ç olan bir kelime. Başında K sonunda Ç olan kelimenin birinci harfi K , ikinci harfi A , üçüncü harfi R , dördüncü harfi A , beşinci harfi A , altıncı harfi R , yedinci harfi D , sekizinci harfi I , dokuzuncu harfi Ç . Başı K sonu Ç olan 9 harfli kelime.

Anlamda geçen kelimelerin anlamları

ARDIÇ Nedir?

Servigillerden, güzel kokulu yapraklarını kışın da dökmeyen, yuvarlak kara yemişleri ilaç olarak kullanılan bir ağaççık (Juniperus).

GÜNEY Nedir?


1 . Solunu doğuya, sağını batıya veren kimsenin tam karşısına düşen yön, dört ana yönden biri, cenup, kuzey karşıtı: "Konya, Ankara'nın güneyindedir."- .
2 . Güneş gören yer.
3 . Lodos.

SABİ Nedir?

Küçük çocuk: "İki yaşında bir sabi masumluğuyla annemin yanına gidecek ve dizlerine kapanacaktır."- Y. K. Karaosmanoğlu.

YETİ Nedir?


1 . İnsanda bulunan, bir şey yapabilme yeteneği, meleke: "Aklımız fikrimiz hep insanda, yetilerimizi var gücümüzle çoğaltıp onun rahatlığına çalışıyoruz."- A. Erhat.
2 . ruh bilimi Bellek, usa vurma, algılama veya imgeleme gibi insanın doğuştan gelen zihin güçlerinden herhangi biri, meleke.

A A A D I K R R Ç Harfleri İle Yazılabilecek Kelimeler

9 Harfli Kelimeler

Karaardıç,

6 Harfli Kelimeler

Akdarı, Arakçı, Çardak, Irakça,

5 Harfli Kelimeler

Araka, Ardak, Ardıç, Arkaç, Çadır, Çakar, Çakır, Çakra, Çarık, Çarka, Çıkar, Çıkra, Çırak, Daraç, Kaçar, Kadar, Karar, Kıraç, Kraça, Radar,

4 Harfli Kelimeler

Açar, Açık, Açkı, Adak, Akaç, Akar, Akça, Araç, Arak, Arda, Arık, Arka, Çakı, Çark, Çıra, Dara, Darı, Irak, Kaça, Kaçı, Kadı, Kara, Karı, Kırç, Rakı,

3 Harfli Kelimeler

Açı, Ada, Aka, Akı, Ara, Arı, Ark, Çak, Çar, Dar, Ira, Irk, Kaç, Kar, Kıç, Kır,

2 Harfli Kelimeler

Aç, Ad, Ak, Ar, Ra,

Daha kapsamlı sonuç için lütfen kelime bulma makinesini kullanın.