KIŞKIŞLAMAK (TDK)

Genellikle kümes hayvanlarını "kış kış" diye kovalamak.

Kışkışlamak kelimesi baş harfi K son harfi K olan bir kelime. Başında K sonunda K olan kelimenin birinci harfi K , ikinci harfi I , üçüncü harfi Ş , dördüncü harfi K , beşinci harfi I , altıncı harfi Ş , yedinci harfi L , sekizinci harfi A , dokuzuncu harfi M , onuncu harfi A , onbirinci harfi K . Başı K sonu K olan 11 harfli kelime.

Anlamda geçen kelimelerin anlamları

DİYE Nedir?


1 . Herhangi bir yargıya vararak.
2 . Niteleyerek.
3 . Sanarak, diyerek.

GENELLİKLE Nedir?

Genel olarak, büyük bir çoğunlukla, çoğu kez, çoğunlukla, çoklukla, ekseri, ekseriya, ekseriyetle, umumiyetle: "Türkler genellikle konukseverdir."- .

HAYVAN Nedir?


1 . Duygu ve hareket yeteneği olan, içgüdüleriyle hareket eden canlı yaratık: "İnce ruhlu insanlar gibi Atatürk de hayvanları severdi."- F. R. Atay.
2 . sıfat, mecaz Akılsız, duygusuz, kaba, hoyrat (kimse).
3 . hakaret yollu Kızılan bir kimseye söylenen bir söz.
4 . halk ağzında At, eşek, katır gibi türlü hizmetlerde kullanılan yaratık: "Zavallı hayvan bir saattir yüz okkadan fazla bir yükü sürüklüyordu."- Ö. Seyfettin.

KOVA Nedir?


1 . Genellikle su ve sulu şeyler taşımaya, kuyudan veya denizden su çekmeye yarayan üstünden kulplu kap: "Suyu Pire Mahmut bir kovayla getirip kaptanın başından aşağı boşaltıyor."- Z. Selimoğlu.
2 . sıfat, argo Futbolda çok gol yiyen (kaleci veya takım).

KOVALAMA Nedir?

Kovalamak işi.

KOVALAMAK Nedir?


1 . Kovmak.
2 . Kaçanın arkasından koşmak, yakalamaya çalışmak: "Çoban çocukları, kuşun geldiğini görmüş olacaklar ki kovaladılar."- M. Ş. Esendal.
3 . mecaz Bir şeyin arkasına düşüp elde etmeye veya bir sonuca bağlamaya çalışmak, izlemek, takip etmek: "Geceler günleri, günler geceleri kovalıyor..."- Y. K. Karaosmanoğlu.
4 . spor Yarışta, kaçmakta olan koşucu veya koşucuları yakalamaya çalışmak.

KÜMES Nedir?


1 . Tavuk, hindi vb. evcil hayvanların barınmasına yarayan kapalı yer: "Ne kümeste tavuk bırakırmış ne ahırda hayvan ne de ağılda koyun..."- H. R. Gürpınar.
2 . mecaz Ufak ev: "Biriktirdiğimiz para ile bir kümes edindik."- .

A A I I K K K L M Ş Ş Harfleri İle Yazılabilecek Kelimeler

11 Harfli Kelimeler

Kışkışlamak,

10 Harfli Kelimeler

Kışkışlama,

9 Harfli Kelimeler

Kalkışmak, Şıklaşmak,

8 Harfli Kelimeler

Akışmalı, Akşamlık, Işıklama, Işılamak, Kakılmak, Kakışmak, Kalkışma, Kamışlık, Kaşıklık, Kışlamak, Şaşılmak, Şıklaşma,

7 Harfli Kelimeler

Akışmak, Akkışla, Alışmak, Alışmış, Almaşık, Aşıklık, Aşılmak, Iklamak, Işılama, Kakılma, Kakımak, Kakışma, Kakmalı, Kalkmak, Kamışlı, Kaşımak, Kışlama, Maşalık, Şakımak, Şaşılık, Şaşılma,

6 Harfli Kelimeler

Akışlı, Akışma, Alaşım, Alışık, Alışkı, Alışma, Amalık, Aşıklı, Aşılma, Iklama, Ilımak, Işılak, Işımak, Kakıma, Kaklık, Kakmak, Kalkık, Kalkış, Kalkma, Kalmak, Kamalı, Kaşıma, Kılmak, Kışlak, Kışlık, Maaşlı, Maşalı, Şakıma, Şakşak, Şamalı, Şaşlık, Şaşmak, Şıklık, Şıkşık,

5 Harfli Kelimeler

Aklık, Akmak, Akşam, Alkım, Alkış, Almak, Almaş, Aşılı, Aşlık, Aşmak, Ilıma, Işıma, Kakım, Kakış, Kakma, Kalak, Kalık, Kalım, Kalış, Kalma, Kamış, Kaşık, Kaşlı, Kılık, Kılış, Kılma, Kımıl, Kışla, Makak, Malak, Şakak, Şalak, Şaşma,

4 Harfli Kelimeler

Akak, Akıl, Akım, Akış, Aklı, Akma, Alık, Alım, Alış, Alma, Amal, Aşık, Aşım, Aşma, Ilık, Ilım, Işık, Işıl, Işkı, Kaka, Kala, Kama, Laka, Lama, Maaş, Mala, Maşa, Şaka, Şama, Şaşı,

3 Harfli Kelimeler

Aka, Akı, Ala, Ama, Aşı, Aşk, Kak, Kal, Kam, Kaş, Kıl, Kış, Lak, Lam, Mal, Maş, Şak, Şal, Şık,

2 Harfli Kelimeler

Ak, Al, Am, Aş, La,

Daha kapsamlı sonuç için lütfen kelime bulma makinesini kullanın.