İHTİLAFLI (TDK)

Anlaşmazlık konusu olan.

İhtilaflı kelimesi baş harfi İ son harfi I olan bir kelime. Başında İ sonunda I olan kelimenin birinci harfi İ , ikinci harfi H , üçüncü harfi T , dördüncü harfi İ , beşinci harfi L , altıncı harfi A , yedinci harfi F , sekizinci harfi L , dokuzuncu harfi I . Başı İ sonu I olan 9 harfli kelime.

Anlamda geçen kelimelerin anlamları

ANLAŞMAZLIK Nedir?

İki veya daha çok tarafın düşünce ve amaçları arasında ayrılık, uyuşmazlık, ihtilaf: "Mustafa yedi yaşına basınca ana baba arasında anlaşmazlık kalmadı."- R. H. Karay.

KONU Nedir?


1 . Konuşmada, yazıda, eserde ele alınan düşünce, olay veya durum, mevzu, süje: "Öğretmenimizin verdiği konuları manzum yazardım."- Y. Z. Ortaç.
2 . Üzerinde konuşulan şey, bahis: "Daha fazla tafsilata girmeyi bugün zararlı gördüğüm için bu konuda susacağım."- B. Felek.

OLAN Nedir?


1 - olmak eyleminin şimdiki zaman ortacı.
2 - ad tamlaması belirtileni durumunda bulunan bir addan sonra getirildiğinde o adın sıfatı değerinde bir birleşik oluşturur.

A F H I L L T İ İ Harfleri İle Yazılabilecek Kelimeler

7 Harfli Kelimeler

İhtifal, İhtilaf, İhtilal, Tahlilı, Talihli,

6 Harfli Kelimeler

Hilalı, İtilaf, Tahlif, Tahlil,

5 Harfli Kelimeler

Afili, Altlı, Fatih, Fitil, Hafit, Hatıl, Hatif, Hilaf, Hilal, Hilat, İflah, İhlal, İlahi, İlahı, İthaf, İthal, İtila, İtlaf, Lahit, Latif, Lifli, Tahıl, Talih, Talil,

4 Harfli Kelimeler

Ahit, Alil, Allı, Altı, Atıf, Atıl, Atlı, Fail, Fiil, Flit, Hafi, Hail, Halı, Hali, Halt, İfta, İlah, İlla, İllı, İtfa, Lift, Tali,

3 Harfli Kelimeler

Afi, Aft, Ahi, Ait, Ali, Alt, Ati, Fal, Fil, Fit, Haf, Hal, Hat, Hit, İfa, İla, İta, İti, Laf, Lal, Lif, Tal,

2 Harfli Kelimeler

Af, Ah, Al, At, Fa, Ha, Ih, İl, İt, La, Ta, Ti,

Daha kapsamlı sonuç için lütfen kelime bulma makinesini kullanın.