İçinde ADI olan 9 harfli 12 kelime var. İçerisinde ADI bulunan kelimeler listesini Kelimelik, Scrabble, Kelime Tahtası gibi kelime oyunlarında yardımcı olarak kullanabilirsiniz. Bir de başında ADI olan kelimeler listesine ya da Sonu ADI ile biten kelimeler listesine gözatmak isteyebilirsiniz. Ayrıca şunu da deneyebilirsiniz, İşlerinizi kolaylaştıracak bir kelime bulucu : Kelime bulma makinesi

Harf Sayısına Göre Kelimeler


Kelime bulma makinesi

A D I Harfleri İle Yazılabilecek Kelimeler

2 Harfli Kelimeler

Ad,

Daha kapsamlı sonuç için lütfen kelime bulma makinesini kullanın.


Bazı kelimelerin anlamları (Kaynak : TDK)

ADIMLAMAK


1 . Adımla ölçmek.
2 . Bir yerde ileri geri gezinmek: "Otele geldiğimiz zaman, kumandanı ölüler gibi sarı ve soluk, bel kayışı takılmış, hançeri belinde, tören esvabı ile salonu adımlarken bulduk."- F. R. Atay.

KAZKANADI

Güreşte hasmının başını koltuk altına alarak, hasmı arkadan, yandan sararak, elleri koltukları altından geçirdikten sonra sırtında ya da ensesinde birleştirme biçimindeki oyun.

YADIMLAMA

Canlı protoplazmayı yapan büyük ve karmaşık yapılı moleküllerin enerji çıkararak yanması, yıkım, katabolizma, özümleme karşıtı.

YADIRGAMA

Yadırgamak işi: "Üç gündür bu haberin uyandırdığı bir yadırgama duygusundan kurtulamıyorum."- N. Cumalı.

KUŞKANADI

Gözakı zarının gözbebeğine doğru bir ok ucu biçiminde ilerlemesi.

KADINBUDU

Yumurtaya bulanarak yağda kızartılan bir tür pirinçli köfte.

KADINBAĞI

Kadının aylık dölyatağı kanamasında kullanılan gereç.

HACIKADIN

Karadeniz Bölgesi'nde yetiştirilen tavuk türü.

AYŞEKADIN

Kılçıksız, lezzetli bir tür taze fasulye.

UMULMADIK

kendisinden bir şey umulmayan.

SADIKHANE

Sadık olana yaraşır biçimde.

YARADILIŞ


1 . Bir kimsede doğuştan bulunan vücut ve ruh özelliklerinin tümü, mizaç, huy, tıynet, cibilliyet: "Yaradılışı gereği çapraşık olmayan durumları severdi o."- A. İlhan.
2 . Bir şeyin yaratılırken kazanmış olduğu özellikler bakımından durumu, fıtrat, hilkat: "Yılan kendini korumakta görünüyorsa bu, atlayıp kuşu tutmaya yaradılışının elverişli olmamasından."- M. Ş. Esendal.