FALANCA (TDK)


1 . Falan: "Falanca yerde, falanca gün."- .
2 . zamir Falan kimse: "Falanca geldi."- .

Falanca kelimesi baş harfi F son harfi A olan bir kelime. Başında F sonunda A olan kelimenin birinci harfi F , ikinci harfi A , üçüncü harfi L , dördüncü harfi A , beşinci harfi N , altıncı harfi C , yedinci harfi A . Başı F sonu A olan 7 harfli kelime.

Anlamda geçen kelimelerin anlamları

FALAN Nedir?


1 . Söylenmesi istenmeyen veya gerekli görülmeyen bir özel adın yerini tutan kelime, filan: "Bana "falan geldi, falan gitti" diye anlatmaya başladı."- .
2 . isim Cümlede belirtilen nesne veya nesnelerden sonra gelerek "ve benzerleri" anlamında kullanılan bir söz: "Hiç heyecan falan göstermiyor."- Ö. Seyfettin.
3 . sıfat Tarih, yer, kişi vb.nin önüne gelerek tekrarlanmak istenmeyen sözlerin yerine kullanılan kelime: "Falan tarihte, falan yerde, falan kişi ile gezerken sizi gördüm."- .

FALANCA Nedir?


1 . Falan: "Falanca yerde, falanca gün."- .
2 . zamir Falan kimse: "Falanca geldi."- .

KİMSE Nedir?

Herhangi bir kişi, kim olduğu bilinmeyen kişi: "Kimsenin girdisi çıktısı, alacağı borcu ile uğraşmak istemiyordum."- N. Cumalı.

ZAMİR Nedir?

Kişi, dönüşlülük, gösterme, soru ve belirsizlik kavramları vererek varlıkların yerini tutan söz, adıl: "Onu ya insana verilen özel adla ya da adın yerini tutan bir zamirle gösterir."- A. Erhat.

A A A C F L N Harfleri İle Yazılabilecek Kelimeler

7 Harfli Kelimeler

Falanca,

6 Harfli Kelimeler

Afacan,

5 Harfli Kelimeler

Alaca, Anaca, Falan,

4 Harfli Kelimeler

Afal, Alan, Alfa, Anal, Anca, Cana, Faal,

3 Harfli Kelimeler

Ala, Ana, Can, Fal, Fan, Laf, Lan, Nal,

2 Harfli Kelimeler

Af, Al, An, Fa, La,

Daha kapsamlı sonuç için lütfen kelime bulma makinesini kullanın.