FISTIKÇI (TDK)

Fıstık yetiştiren veya satan kimse.

Fıstıkçı kelimesi baş harfi F son harfi I olan bir kelime. Başında F sonunda I olan kelimenin birinci harfi F , ikinci harfi I , üçüncü harfi S , dördüncü harfi T , beşinci harfi I , altıncı harfi K , yedinci harfi Ç , sekizinci harfi I . Başı F sonu I olan 8 harfli kelime.

Anlamda geçen kelimelerin anlamları

FISTIK Nedir?


1 . Antep fıstığı, çam fıstığı veya yer fıstığı denilen yemişlerin genel adı.
2 . sıfat, mecaz Tombul, kısa boylu, tıknaz (kimse): "Anamızın büyük babalarından biri kısa boylu, şişman, eli ayağı ufak bir adam olmalıdır ki ona fıstık demişler."- M. Ş. Esendal.

KİMSE Nedir?

Herhangi bir kişi, kim olduğu bilinmeyen kişi: "Kimsenin girdisi çıktısı, alacağı borcu ile uğraşmak istemiyordum."- N. Cumalı.

VEYA Nedir?


1 . Ayrı olmakla birlikte aynı değerde tutulan iki şeyi anlatan kelimelerden ikincisinin önüne getirilen söz, yahut: "Ben Atatürk'le üç veya iki defa karşılaştım."- B. Felek.
2 . Olacağı sanılan, seçime bırakılan şeyler ikiden çok olursa kullanılan bir söz: "Sen, ben veya başka birileri."- .

YETİ Nedir?


1 . İnsanda bulunan, bir şey yapabilme yeteneği, meleke: "Aklımız fikrimiz hep insanda, yetilerimizi var gücümüzle çoğaltıp onun rahatlığına çalışıyoruz."- A. Erhat.
2 . ruh bilimi Bellek, usa vurma, algılama veya imgeleme gibi insanın doğuştan gelen zihin güçlerinden herhangi biri, meleke.

F I I I K S T Ç Harfleri İle Yazılabilecek Kelimeler

8 Harfli Kelimeler

Fıstıkçı,

6 Harfli Kelimeler

Fıstık,

5 Harfli Kelimeler

Çıfıt, Çıkıt, Çıktı, Fıtık, Kısıt, Sıkıt,

4 Harfli Kelimeler

Çıkı, Fıçı, Sıkı,

3 Harfli Kelimeler

Çıt, Isı, Kıç, Kıt, Sık, Tık, Tıs,

Daha kapsamlı sonuç için lütfen kelime bulma makinesini kullanın.