ENTOMOLOJİ (TDK)

Böcek bilimi.

Entomoloji kelimesi baş harfi E son harfi İ olan bir kelime. Başında E sonunda İ olan kelimenin birinci harfi E , ikinci harfi N , üçüncü harfi T , dördüncü harfi O , beşinci harfi M , altıncı harfi O , yedinci harfi L , sekizinci harfi O , dokuzuncu harfi J , onuncu harfi İ . Başı E sonu İ olan 10 harfli kelime.

Anlamda geçen kelimelerin anlamları

BİLİ Nedir?

Bilgi.

BİLİM Nedir?


1 . Evrenin veya olayların bir bölümünü konu olarak seçen, deneye dayanan yöntemler ve gerçeklikten yararlanarak sonuç çıkarmaya çalışan düzenli bilgi, ilim: "Benim sizden istediğim Türkçe yardım, bazı eski yazılı bilim ve tarih gibi ciddi eserleri bana okumanızdır."- H. E. Adıvar.
2 . Genel geçerlik ve kesinlik nitelikleri gösteren yöntemli ve dizgesel bilgi.
3 . Belli bir konuyu bilme isteğinden yola çıkan, belli bir amaca yönelen bir bilgi edinme ve yöntemli araştırma süreci.

BÖCEK Nedir?


1 . Eklem bacaklıların, altı bacaklı, çoğu kanatlı ve vücutları baş, göğüs, karın olarak eklemlerden oluşmuş hayvan sınıfı, haşere.
2 . Istakoza benzer, uzunluğu 30-
40 cm kadar olan, sarı renkli, kısa kıskaçlı, yenilen bir deniz hayvanı.
3 . halk ağzında Kelebek, kurt ve tırtılın dışında kalan küçük hayvancıklar: "Artık onun yalnızca bir böcek ısırığı olduğunu düşünüyordum."- O. Pamuk.

E J L M N O O O T İ Harfleri İle Yazılabilecek Kelimeler

10 Harfli Kelimeler

Entomoloji,

8 Harfli Kelimeler

Etnoloji, Ontoloji,

7 Harfli Kelimeler

Etoloji, Otonomi, Teoloji,

6 Harfli Kelimeler

Mentol, Onejit, Otonom,

5 Harfli Kelimeler

Jeton, Jilet, Lento, Limon, Linet, Melon, Metil, Metin, Monte, Motel, Nemli, Nimet, Nitel, Ojeli, Olein, Omlet, Telin, Temin,

4 Harfli Kelimeler

Elim, Elit, Elti, Emin, Enli, Etil, Etli, Etol, İlme, İnme, İtme, Jile, Liet, Lime, Meni, Mine, Mont, Nite, Noel, Ojit, Otel, Tein,

3 Harfli Kelimeler

Eti, İle, Jel, Jen, Jet, Lim, Lot, Men, Met, Mil, Mit, Nem, Net, Nim, Nom, Not, Oje, Ole, Tel, Tem, Ten, Tim, Tin, Tol, Ton,

2 Harfli Kelimeler

El, Em, En, Et, İl, İm, İn, İt, Je, Le, Me, Mi, Ne, Ol, Om, On, Ot, Te, Ti,

Daha kapsamlı sonuç için lütfen kelime bulma makinesini kullanın.