ELEKTROFOTOGRAF (TDK)

Işık etkisiyle baskı elde etmeye yarayan grafik tekniği.

Elektrofotograf kelimesi baş harfi E son harfi F olan bir kelime. Başında E sonunda F olan kelimenin birinci harfi E , ikinci harfi L , üçüncü harfi E , dördüncü harfi K , beşinci harfi T , altıncı harfi R , yedinci harfi O , sekizinci harfi F , dokuzuncu harfi O , onuncu harfi T , onbirinci harfi O , onikinci harfi G , onüçüncü harfi R , ondördüncü harfi A , onbeşinci harfi F . Başı E sonu F olan 15 harfli kelime.

Anlamda geçen kelimelerin anlamları

BASKI Nedir?


1 . Bir eserin basılış biçimi veya durumu, print: "Baskı yanlışlıkları yüzünden kapatılan gazeteler vardı."- A. Ş. Hisar.
2 . Bası sayısı: "Bu gazetenin baskısı yüz bindir."- .
3 . Bir eserin tekrarlanarak yapılan baskı işlemlerinden her biri, edisyon: "Sözlüğün yeni baskısı."- .
4 . Giysinin içine kıvrılıp dikilen kenarı: "Etek baskısı."- .
5 . Hak ve özgürlükleri kısıtlayarak zor altında bulundurma durumu, tahakküm: "Politik baskıların yanı sıra daha başka yasaklara da bağlıydık."- N. Cumalı.
6 . Bir maddeyi sıkıp ezen alet, pres.
7 . spor Top oyunlarında karşı takım oyuncusunun hareketini ve sonuç almasını engellemek amacıyla uygulanan yakın savunma durumu, pres.
8 . ruh bilimi Belirli ruhsal etkinlik ve süreçleri, kişinin isteği dışında bilinçaltına itmesi veya bu itilenlerin bilince çıkmasını önleme durumu.

ETKİ Nedir?


1 . Bir kimse veya nesnenin başka bir kişi veya şey üzerindeki gücü, tesir: "Bu etki, genç kuşak konservatuvar mezunlarında yerini daha doğal bir Türkçeye bırakıyor."- H. Taner.
2 . Bir etken veya bir sebebin sonucu: "Tokadın etkisi kötü oldu."- .
3 . mecaz Bir kimse üzerinde bırakılan izlenim: "Sustu, istediği etkiyi tam olarak yapmak için olmalıydı bu."- T. Buğra.

ETME Nedir?

Etmek işi.

GRAFİK Nedir?


1 . Çizge: "Almanağın dörtte üçü istatistik ve grafiklerle dolu idi."- M. Ş. Esendal.
2 . Biçim, desen veya çizgilerle gösterme: "Grafik sanatlar."- .

IŞIK Nedir?


1 . Cisimleri görmeyi, renkleri ayırt etmeyi sağlayan fiziksel enerji, erke, ziya, nur, şavk: "Okuyabilmek için kapıdaki ışık yeterli değildi."- H. E. Adıvar.
2 . Bir yeri aydınlatmaya yarayan araç: "Buraya bir ışık getirin."- .
3 . Aydınlanmak için kullanılan elektrik: "On ikide ışıklar söndü."- .
4 . mecaz Mutluluk, sevinç veya zekâdan doğan, özellikle yüzde ve gözlerde beliren parıltı: "Bütün gözlerden manalı ışıklar sıçrıyordu."- P. Safa.
5 . mecaz Yol gösteren, aydınlatan kimse, düşünce, eser vb: "Sevgili Behçet Necatigil şiirimizin vazgeçilmez ışıklarından biri olarak ayrıldı aramızdan."- N. Cumalı.
6 . fizik Yüksek derecede ısıtılan cisimlerin veya çeşitli enerji biçimleriyle uyarılan cisimlerin gaz ışı yaydığı gözle görülen ışıma.

YARA Nedir?


1 . Keskin bir şeyle veya bir vuruşla vücutta oluşan derin kesik: "Mendilimi bir çatkı şekline sokarak başıma, yaramın üzerine sardım."- R. H. Karay.
2 . Bir şeyin iç veya dış yüzünde herhangi bir etki ile oluşan ve tehlikeli olabilen oyuk, gedik, yarık: "Geminin omurgasındaki yara."- .
3 . mecaz Dert, üzüntü, acı: "Bu yarayı deşmeyin."- .

A E E F F G K L O O O R R T T Harfleri İle Yazılabilecek Kelimeler

9 Harfli Kelimeler

Koreograf,

8 Harfli Kelimeler

Arkeolog, Elektrot, Telekart,

7 Harfli Kelimeler

Elektro, Felaket, Fototek, Kefalet, Kefaret, Letafet, Otograf, Otokrat, Ototrof, Rekolte, Telefat, Telgraf, Teokrat,

6 Harfli Kelimeler

Ekarte, Ekolog, Fetret, Gaflet, Gofret, Gotlar, Kartel, Kolera, Kotlet, Krater, Legato, Otogar, Otokar, Rokfor, Tekrar, Telaro, Teolog, Tergal, Torero, Torlak,

5 Harfli Kelimeler

Akort, Arefe, Arter, Atlet, Efekt, Efkar, Eflak, Efrat, Ekler, Etfal, Etraf, Fagot, Felek, Flora, Forte, Gerek, Getto, Kargo, Katot, Katre, Kefal, Keler, Kerte, Ketal, Kofra, Koral, Korte, Kotra, Largo, Lorta, Ortak, Otlak, Raket, Rakor, Rekat, Rekor, Roket, Rotor, Taret, Tekel,

4 Harfli Kelimeler

Afet, Agel, Akor, Alet, Alto, Aort, Argo, Atel, Atol, Efor, Ekol, Elek, Erat, Erek, Erke, Erte, Etek, Eter, Etol, Fakr, Fare, Fark, Feke, Fert, Flok, Flor, Folk, Fora, Fota, Foto, Frak, Frer, Gale, Gark, Gato, Gele, Getr, Golf, Grek, Kafe,

3 Harfli Kelimeler

Aft, Alg, Alo, Alt, Ark, Art, Ate, Efe, Ege, Ego, Eke, Eko, Ela, Elk, Erg, Erk, Fak, Fal, Far, Fek, Fel, Fer, Fok, Fol, Gaf, Gak, Gar, Gol, Kal, Kar, Kat, Kel, Ker, Ket, Kof, Kol, Kor, Kot, Laf, Lak,

2 Harfli Kelimeler

Af, Ak, Al, Ar, At, Ek, El, Er, Et, Fa, Fe, Ge, Ke, La, Le, Of, Ok, Ol, Ot, Ra, Re, Ta, Te,

Daha kapsamlı sonuç için lütfen kelime bulma makinesini kullanın.