DERMANSIZ (TDK)

Gücü kalmamış, bitkin.

Dermansız kelimesi baş harfi D son harfi Z olan bir kelime. Başında D sonunda Z olan kelimenin birinci harfi D , ikinci harfi E , üçüncü harfi R , dördüncü harfi M , beşinci harfi A , altıncı harfi N , yedinci harfi S , sekizinci harfi I , dokuzuncu harfi Z . Başı D sonu Z olan 9 harfli kelime.

Anlamda geçen kelimelerin anlamları

BİTKİ Nedir?

Bulunduğu yere kökleriyle tutunup gelişen, döl veren ve hayatını tamamladıktan sonra kuruyarak varlığı sona eren, yosun, ot, ağaç vb. canlıların genel adı, nebat.

BİTKİN Nedir?

Gücü tükenmiş olan, çok yorgun, argın, aygın: "Kalbinden vurulmuş gibi kendini cansız, bitkin bir vaziyette koltuğa atmıştı."- A. Ş. Hisar.

GÜCÜ Nedir?

Bez tezgâhında ipliği ayarlayan tezgâh tarağı.

KALMA Nedir?


1 . Kalmak işi: "Asıl derdi, tumturaklı sözler, bitimsiz tartışmalarla gözünü boyayıp birazcık yanında kalmamı sağlamak."- T. Uyar.
2 . sıfat Herhangi bir kimseden veya bir dönemden kalmış olan: "Annemden kalma bir evim vardı. Onu rehine koyarak bir ev tuttuk"- Ö. Seyfettin.

A D E I M N R S Z Harfleri İle Yazılabilecek Kelimeler

9 Harfli Kelimeler

Dermansız,

8 Harfli Kelimeler

Endamsız,

6 Harfli Kelimeler

Damsız, Derman, Dızman, Madenı,

5 Harfli Kelimeler

Adres, Adsız, Andız, Ansız, Arsız, Emraz, Endam, Ensar, Maden, Mader, Medar, Mezar, Mezra, Mısra, Nasır, Nazım, Nazır, Sadır, Sadme, Sanem, Sanrı, Sarım, Sarız, Seman, Sınma, Sırma, Sızma, Zarsı,

4 Harfli Kelimeler

Adem, Adım, Anız, Arız, Asım, Asır, Dane, Dans, Darı, Ders, Derz, Dram, Dren, Edna, Eman, Enam, Esma, Esna, Ezan, Marn, Mars, Mazı, Mera, Name, Nema, Razı, Rıza, Sade, Sanı, Sarı, Seda, Sema, Sena, Sera, Seza, Sıma, Sıra, Zade,

3 Harfli Kelimeler

Anı, Arı, Arz, Ası, Azı, Dam, Dar, Daz, Dem, Eda, Eza, Ira, Irz, Mas, Men, Nam, Nar, Nas, Naz, Nem, Ram, Sam, San, Saz, Sem, Sen, Ser, Sır, Zam, Zan, Zar, Zem, Zen, Zer,

2 Harfli Kelimeler

Ad, Am, An, Ar, As, Az, De, Em, En, Er, Es, Me, Ne, Ra, Re, Se, Ze,

Daha kapsamlı sonuç için lütfen kelime bulma makinesini kullanın.