DEPARTMAN (TDK)

Bölüm.

Departman kelimesi baş harfi D son harfi N olan bir kelime. Başında D sonunda N olan kelimenin birinci harfi D , ikinci harfi E , üçüncü harfi P , dördüncü harfi A , beşinci harfi R , altıncı harfi T , yedinci harfi M , sekizinci harfi A , dokuzuncu harfi N . Başı D sonu N olan 9 harfli kelime.

Anlamda geçen kelimelerin anlamları

BÖLÜ Nedir?


1 - Bölme işlemini gösteren ÷ iminin okunuşu, °taksim; a ÷ b anlatımı, "a bölü b" diye okunur.
2 - Bir bayağı kesrin gösterilişinde pay ile payda arasına konulan yatay çizginin okunuşu; a / b kesri "a bölü b" diye okunur.

BÖLÜM Nedir?


1 . Bir bütünü oluşturan parçaların her biri, kısım: "Asıl yalıya bitişik bir binada belki de eski selamlık bölümünde idiler."- R. H. Karay.
2 . Bir kuruluşun yönetim birimlerinden her biri, departman, seksiyon.
3 . mecaz Çağ, devir: "O gün edebiyat tarihinde hecenin beş şairi diye bir bölüm açanların üçü orada tanıştılar."- Y. Z. Ortaç.
4 . biyoloji Canlıların bölümlenmesinde filumların bir araya gelmesiyle oluşan birlik.
5 . eğitim bilimi Bir okul veya üniversitenin herhangi bir bilim ve uzmanlık dalında eğitim sağlayan birimlerinden her biri, departman.
6 . matematik Bölme işlemi sonunda elde edilen sayı.

A A D E M N P R T Harfleri İle Yazılabilecek Kelimeler

9 Harfli Kelimeler

Departman,

8 Harfli Kelimeler

Mandater,

6 Harfli Kelimeler

Adapte, Damper, Derman, Mandar, Mantar, Namdar, Namert, Panter, Rapten, Tandem, Tarpan, Trampa,

5 Harfli Kelimeler

Adeta, Amade, Amper, Antre, Arena, Artma, Damar, Damat, Depar, Drama, Endam, Maden, Mader, Manat, Manda, Marda, Medar, Metan, Panda, Paten, Perma, Rampa, Randa, Tapan, Tapma, Trend,

4 Harfli Kelimeler

Adam, Adap, Adem, Adet, Aman, Anam, Anma, Apre, Arap, Arda, Arma, Arpa, Atma, Dama, Dana, Dane, Dara, Darp, Dart, Data, Dert, Dram, Dren, Edat, Edna, Eman, Enam, Erat, Etap, Mana, Mapa, Marn, Mart, Mera, Mert, Meta, Naat, Name, Nara, Nema,

3 Harfli Kelimeler

Ada, Ama, Ana, Ant, Ara, Arp, Art, Ata, Ate, Dam, Dar, Dem, Eda, Mat, Men, Met, Nam, Nar, Nem, Net, Pat, Ram, Rap, Ret, Tam, Tan, Tar, Tem, Ten, Ter,

2 Harfli Kelimeler

Ad, Am, An, Ar, At, De, Em, En, Er, Et, Me, Ne, Pe, Ra, Re, Ta, Te,

Daha kapsamlı sonuç için lütfen kelime bulma makinesini kullanın.