DAKTİLOGRAF (TDK)

Yazı makinesi ile yazı yazan kimse, daktilo.

Daktilograf kelimesi baş harfi D son harfi F olan bir kelime. Başında D sonunda F olan kelimenin birinci harfi D , ikinci harfi A , üçüncü harfi K , dördüncü harfi T , beşinci harfi İ , altıncı harfi L , yedinci harfi O , sekizinci harfi G , dokuzuncu harfi R , onuncu harfi A , onbirinci harfi F . Başı D sonu F olan 11 harfli kelime.

Anlamda geçen kelimelerin anlamları

DAKTİLO Nedir?


1 . Yazı makinesi.
2 . Daktilograf: "Bir daktilonun ille hanende olması şart değildir."- H. Taner.

KİMSE Nedir?

Herhangi bir kişi, kim olduğu bilinmeyen kişi: "Kimsenin girdisi çıktısı, alacağı borcu ile uğraşmak istemiyordum."- N. Cumalı.

MAKİ Nedir?

Akdeniz dolaylarında yaygın olan, bodur ağaç ve çalılardan oluşan bitki örtüsü. maki (II) isim, hayvan bilimi(Madagaskar yerlilerinin dilinden) Makigillerden, Madagaskar adasında sık rastlanan, uzun kuyruklu, yumuşak tüylü bir memeli primat (Lemur).

MAKİNE Nedir?


1 . Herhangi bir enerji türünü başka bir enerjiye dönüştürmek, belli bir güçten yararlanarak bir işi yapmak veya etki oluşturmak için çarklar, dişliler ve çeşitli parçalardan oluşan düzenekler bütünü: "Tıraş makineleri ile usturalar çekmecelerde dururdu."- N. Cumalı.
2 . Bir alet veya taşıtın hareket etmesini sağlayan mekanizması: "Saatin makinesi. Gramofonun makinesi."- .
3 . halk ağzında Araba, otomobil.

YAZI Nedir?


1 . Düşüncenin belli işaretlerle tespit edilmesi, yazma işi: "Türklerde yazının kullanılması eskidir."- .
2 . Alfabe: "Türk yazısı. Arap yazısı. Nota yazısı"- .
3 . Harfleri yazma biçimi: "İnci gibi bir yazı. Okunaklı yazı."- .
4 . Herhangi bir konuda yazılmış bilim, düşünce ve sanat ürünü: "İstiklal Harbi'nde millî duyguları aksettiren ümit ile dolu yazılarını hâlâ unutmadık."- O. S. Orhon.
5 . Anlam, sanat veya biçim bakımından yazılan şey, makale: "İlk yazı denemelerim için gazete bulmaya çalışıyorum."- F. R. Atay.
6 . Metal paraların üzerinde değeri yazılan yüzü.
7 . din b. (***) Yazgı.

A A D F G K L O R T İ Harfleri İle Yazılabilecek Kelimeler

11 Harfli Kelimeler

Daktilograf,

8 Harfli Kelimeler

Takigraf, Takograf,

7 Harfli Kelimeler

Daktilo, Katalog, Lokatif, Radikal,

6 Harfli Kelimeler

Afrika, Agrafi, Argali, Farika, Firkat, Florit, Gotlar, Grafik, Grafit, Kadrat, Kadril, Kalori, Kartal, Korida, Ortada, Radika, Takdir, Talika, Torlak, Trafik,

5 Harfli Kelimeler

Karat, Afaki, Agora, Agraf, Aidat, Akait, Akort, Aktar, Aktif, Ardak, Atari, Dalak, Dalga, Datif, Digor, Dikta, Dolak, Dolar, Fagot, Fakat, Fakir, Farad, Faril, Filar, Firak, Flora, Flori, Fodla, Fodra, Frigo, Gadir, Gafil, Gaita, Galat, Gitar, Goril, Gotik, Grado, İdrak, İfrat,

4 Harfli Kelimeler

Adak, Adil, Adli, Afak, Afal, Afat, Akar, Akil, Akit, Akli, Akor, Alfa, Alto, Aort, Araf, Arak, Arda, Argo, Arif, Arka, Atak, Atik, Atol, Dair, Dara, Dart, Data, Drog, Faal, Faik, Fail, Fakr, Fark, Filo, Flit, Flok, Flor, Folk, Fora, Fota,

3 Harfli Kelimeler

Ada, Adi, Afi, Aft, Ait, Aka, Ala, Alg, Ali, Alo, Alt, Ara, Ari, Ark, Art, Ata, Ati, Dal, Dar, Dik, Dil, Dok, Fak, Fal, Far, Fil, Fit, Fok, Fol, Gaf, Gak, Gar, Gol, Gri, İfa, İka, İla, İlk, İta, Kal,

2 Harfli Kelimeler

Ad, Af, Ak, Al, Ar, At, Do, Fa, İl, İt, Ki, La, Od, Of, Ok, Ol, Ot, Ra, Ta, Ti,

Daha kapsamlı sonuç için lütfen kelime bulma makinesini kullanın.