BRAHMAN (TDK)


1 . Hint kastlarında ilk basamak.
2 . Bu basamaktan olan kimse.

Brahman kelimesi baş harfi B son harfi N olan bir kelime. Başında B sonunda N olan kelimenin birinci harfi B , ikinci harfi R , üçüncü harfi A , dördüncü harfi H , beşinci harfi M , altıncı harfi A , yedinci harfi N . Başı B sonu N olan 7 harfli kelime.

Anlamda geçen kelimelerin anlamları

BASAMAK Nedir?


1 . Bir yere çıkarken veya bir yerden inerken basılan ve art arda gelen, birbirine belirli aralıkları olan düz yüzeylerden her biri: "Koşarak basamaklara yürüdü, merdivenleri bir solukta çıktı."- P. Safa.
2 . Derece, aşama, kerte, evre.
3 . mecaz Bir amaca ulaşmak için yararlanılan kişi, durum veya yer: "Bunlar memleketin edebiyat tarihinde beni yavaş yavaş yükselten birer basamak."- H. E. Adıvar.
4 . matematik Ondalık sayı sisteminde bir sayının sağdan sola doğru rakamlarının derecelerine göre her birinin bulunduğu yer, hane: "Onlar basamağı. Yüzler basamağı."- .
5 . matematik Bir tam denklemde bulunan bilinmeyenin en yüksek kuvveti.

KAST Nedir?

Ayrıcalıklar bakımından yukarıdan aşağıya doğru kesin ölçülerle sınırlanmış bulunan, en koyu biçimiyle Hindistan'da görülen toplumsal sınıfların her biri.

KAST Nedir?

Ayrıcalıklar bakımından yukarıdan aşağıya doğru kesin ölçülerle sınırlanmış bulunan, en koyu biçimiyle Hindistan'da görülen anamalcı dönem öncesi toplumsal sınıfların her biri.

KİMSE Nedir?

Herhangi bir kişi, kim olduğu bilinmeyen kişi: "Kimsenin girdisi çıktısı, alacağı borcu ile uğraşmak istemiyordum."- N. Cumalı.

OLAN Nedir?


1 - olmak eyleminin şimdiki zaman ortacı.
2 - ad tamlaması belirtileni durumunda bulunan bir addan sonra getirildiğinde o adın sıfatı değerinde bir birleşik oluşturur.

A A B H M N R Harfleri İle Yazılabilecek Kelimeler

7 Harfli Kelimeler

Brahman,

6 Harfli Kelimeler

Brahma, Harman, Rahman,

5 Harfli Kelimeler

Ambar, Bahar, Banma, Baran, Haram, Mahra,

4 Harfli Kelimeler

Abra, Ahar, Aman, Anam, Anma, Arma, Bana, Bara, Hara, Mana, Marn, Nara, Narh,

3 Harfli Kelimeler

Aba, Aha, Ama, Ana, Ara, Ban, Bar, Hab, Ham, Han, Har, Nam, Nar, Rab, Ram,

2 Harfli Kelimeler

Ab, Ah, Am, An, Ar, Ha, Ra,

Daha kapsamlı sonuç için lütfen kelime bulma makinesini kullanın.