ASTBAŞKAN (TDK)

İkinci başkan.

Astbaşkan kelimesi baş harfi A son harfi N olan bir kelime. Başında A sonunda N olan kelimenin birinci harfi A , ikinci harfi S , üçüncü harfi T , dördüncü harfi B , beşinci harfi A , altıncı harfi Ş , yedinci harfi K , sekizinci harfi A , dokuzuncu harfi N . Başı A sonu N olan 9 harfli kelime.

Anlamda geçen kelimelerin anlamları

BAŞKA Nedir?


1 . Bilinenden ayrı, değişik, farklı, özge: "Yıllar sonra olaya başka bir açıdan bakabildim."- H. Taner.
2 . Nitelik yönünden alışılmışın dışında bir üstünlüğü olan: "Bütün bunlar beni herkesten başka bir insan yapmıyor."- H. E. Adıvar.
3 . edat "Ayrıca, üstelik, bir yana" anlamlarında -dan / -den başka biçiminde kullanılan bir söz.

BAŞKAN Nedir?


1 . Bir topluluğun, bir toplantının veya bir derneğin başında bulunan kimse, reis: "Ailede başkan odur, kararları o alır."- H. Taner.
2 . Bazı ülkelerde devletin ve hükûmetin başı.

İKİNCİ Nedir?


1 . İki sayısının sıra sıfatı.
2 . Sırada önem bakımından birinciden sonra gelen: "Tevfik'in alçak gönüllü, hep ikinci planda kalma olgunluğundaki pişekârlığı Dümbüllü'ye sanatını en iyi değerlendirme olanağını sağlardı."- H. Taner.
3 . Değer ve kalitece birinciden sonra gelen: "Evde pişirip yedikleri çikolatanın kalitesi ikinci idi."- S. F. Abasıyanık.
4 . mecaz Yeni, bir başka.
5 . isim Birinciden sonra gelen kimse veya nesne: "İhtiyarın iki çocuğundan birini öldürdüler... İkincisini de öldürmeye kalktılar."- R. N. Güntekin.

A A A B K N S T Ş Harfleri İle Yazılabilecek Kelimeler

8 Harfli Kelimeler

Asbaşkan, Sataşkan,

7 Harfli Kelimeler

Kabataş, Kanasta,

6 Harfli Kelimeler

Aksata, Başkan, Baştan, Kabana, Kanaat, Kanata, Kasaba, Katana, Tabaka,

5 Harfli Kelimeler

Abana, Akbaş, Aksan, Aktaş, Askat, Bakan, Banak, Banka, Basak, Basta, Başak, Başat, Başka, Başta, Batak, Kaban, Kanat, Kaşan, Saban, Sakat, Sanat, Şaban, Tabak, Taban, Takas, Taksa, Taşak,

4 Harfli Kelimeler

Abat, Anka, Atak, Ataş, Baks, Bana, Bank, Bant, Kaba, Kana, Kant, Kasa, Kast, Naaş, Naat, Saat, Saba, Saka, Sana, Şaka, Şans, Taba, Taka, Tank, Tasa,

3 Harfli Kelimeler

Aba, Aka, Aks, Ana, Ant, Asa, Ask, Ast, Aşk, Ata, Bak, Ban, Bas, Baş, Bat, Kan, Kas, Kaş, Kat, Nas, Sak, San, Şak, Şan, Şat, Tab, Tak, Tan, Tas, Taş,

2 Harfli Kelimeler

Ab, Ak, An, As, Aş, At, Ta,

Daha kapsamlı sonuç için lütfen kelime bulma makinesini kullanın.