ARMONİZE (TDK)

Tamamlayıcı sesler eklenmiş (müzik parçası).

Armonize kelimesi baş harfi A son harfi E olan bir kelime. Başında A sonunda E olan kelimenin birinci harfi A , ikinci harfi R , üçüncü harfi M , dördüncü harfi O , beşinci harfi N , altıncı harfi İ , yedinci harfi Z , sekizinci harfi E . Başı A sonu E olan 8 harfli kelime.

Anlamda geçen kelimelerin anlamları

PARÇA Nedir?


1 . Bir bütünden ayrılan, ayrı sayılan veya artakalan şey: "Yolun bu parçası bozuk."- .
2 . Bir bütünden kopma, kırılma, yırtılma vb. yoluyla ayrılmış bölüm, lime: "Alınacakları bir gece önceden küçük bir karton parçasına yazmıştır."- H. Taner.
3 . Birkaçı bir araya geldiğinde bir bütünü oluşturan şeylerin her biri, modül: "On parçadan yapılmış bir oda takımı."- .
4 . Tane: "Üç parça elbiselik kumaş."- .
5 . Pasaj: "Hayatımın en acı ve tatlı saatleri bunun başında geçti, eserimin en güzel parçalarını onun kenarında yazdım."- R. N. Güntekin.
6 . Müzik eseri.
7 . Benzeri, bir örneği: "Ay parçası, elmas parçası."- .
8 . mecaz Küçümseme ve değersiz sayma bildiren bir söz: "Bir çoban parçasısın, olmasa bile koyun / Daima eğeceksin başkalarına boyun."- K. Kamu.
9 . argo Güzel, alımlı kız veya kadın.

TAMAMLAYICI Nedir?

Tamam durumuna getiren, tamamlayan: "Sevmeyi bilmeyen ölmeyi bilmez, savaş sevginin tamamlayıcısıdır."- A. Haşim.

A E M N O R Z İ Harfleri İle Yazılabilecek Kelimeler

8 Harfli Kelimeler

Armonize,

6 Harfli Kelimeler

Amnezi, Armoni, İzomer, Minare, Morina, Nazire,

5 Harfli Kelimeler

Anemi, Anime, Azeri, Emraz, Enzim, Ermin, Eroin, Erzin, Ezani, İmren, İmroz, Mariz, Maron, Mezar, Mezon, Mezra, Mirza, Mizan, Moren, Nazir, Nezir, Nizam, Orman, Remiz, Roman, Romen, Zamir, Zemin,

4 Harfli Kelimeler

Amin, Amir, Amor, Azim, Eman, Emin, Emir, Enam, Enir, Erim, Erin, Ezan, İane, İare, İman, İmar, İmza, İnam, İnme, İzam, İzan, Main, Mani, Mano, Marn, Mazi, Meni, Mera, Meri, Mine, Mira, Miza, Name, Nazi, Nema, Niza, Norm, Onar, Onma, Oran,

3 Harfli Kelimeler

Ani, Ari, Arz, Eza, İma, Mai, Men, Mir, Mor, Nam, Nar, Naz, Nem, Nim, Nom, Oma, Ona, Ora, Ram, Rom, Zam, Zan, Zar, Zem, Zen, Zer, Zir, Zom, Zor,

2 Harfli Kelimeler

Am, An, Ar, Az, Em, En, Er, İm, İn, İz, Me, Mi, Ne, Om, On, Ra, Re, Ze,

Daha kapsamlı sonuç için lütfen kelime bulma makinesini kullanın.