ARKEOLOG (TDK)

Kazı bilimci.

Arkeolog kelimesi baş harfi A son harfi G olan bir kelime. Başında A sonunda G olan kelimenin birinci harfi A , ikinci harfi R , üçüncü harfi K , dördüncü harfi E , beşinci harfi O , altıncı harfi L , yedinci harfi O , sekizinci harfi G . Başı A sonu G olan 8 harfli kelime.

Anlamda geçen kelimelerin anlamları

BİLİ Nedir?

Bilgi.

BİLİM Nedir?


1 . Evrenin veya olayların bir bölümünü konu olarak seçen, deneye dayanan yöntemler ve gerçeklikten yararlanarak sonuç çıkarmaya çalışan düzenli bilgi, ilim: "Benim sizden istediğim Türkçe yardım, bazı eski yazılı bilim ve tarih gibi ciddi eserleri bana okumanızdır."- H. E. Adıvar.
2 . Genel geçerlik ve kesinlik nitelikleri gösteren yöntemli ve dizgesel bilgi.
3 . Belli bir konuyu bilme isteğinden yola çıkan, belli bir amaca yönelen bir bilgi edinme ve yöntemli araştırma süreci.

BİLİMCİ Nedir?


1 . Bilgin.
2 . sıfat, felsefe Bilginin temeli olarak yalnız bilim yöntemine önem veren, ilimci.

KAZI Nedir?


1 . Bir yeri kazma işi, hafriyat.
2 . Yer altındaki tarihsel değeri olan şeyleri, yapıları ortaya çıkarmak amacıyla arkeologlarca toprağın belli kurallara ve yöntemlere göre kazılması, araştırılması.
3 . Hak (II).

A E G K L O O R Harfleri İle Yazılabilecek Kelimeler

8 Harfli Kelimeler

Arkeolog,

6 Harfli Kelimeler

Ekolog, Kolera,

5 Harfli Kelimeler

Kargo, Koral, Largo,

4 Harfli Kelimeler

Agel, Akor, Argo, Ekol, Gale, Gark, Grek, Kale, Kare, Karo, Klor, Kola, Kora, Koro, Kral, Lake, Logo, Okar, Orak, Oral, Roka,

3 Harfli Kelimeler

Alg, Alo, Ark, Ego, Eko, Ela, Elk, Erg, Erk, Gak, Gar, Gol, Kal, Kar, Kel, Ker, Kol, Kor, Lak, Lok, Lor, Ole, Ora, Org, Rol,

2 Harfli Kelimeler

Ak, Al, Ar, Ek, El, Er, Ge, Ke, La, Le, Ok, Ol, Ra, Re,

Daha kapsamlı sonuç için lütfen kelime bulma makinesini kullanın.