AKZAMBAK (TDK)

Zambakgillerden, süs bitkisi olarak yetiştirilen, çiçeği diş ve yüz şişlerinin tedavisinde kullanılan bir bitki (Lilium candidum).

Akzambak kelimesi baş harfi A son harfi K olan bir kelime. Başında A sonunda K olan kelimenin birinci harfi A , ikinci harfi K , üçüncü harfi Z , dördüncü harfi A , beşinci harfi M , altıncı harfi B , yedinci harfi A , sekizinci harfi K . Başı A sonu K olan 8 harfli kelime.

Anlamda geçen kelimelerin anlamları

BİTKİ Nedir?

Bulunduğu yere kökleriyle tutunup gelişen, döl veren ve hayatını tamamladıktan sonra kuruyarak varlığı sona eren, yosun, ot, ağaç vb. canlıların genel adı, nebat.

TEDAVİ Nedir?


1 . İlaç vb. ile hastalığı iyi etme, iyileştirme, sağaltım, sağaltma, terapi: "Hastadır diye tedavisine koşanların haddi hesabı yoktu."- Y. K. Karaosmanoğlu.
2 . mecaz Aksayan bir şeyi düzeltme, iyileştirme.

YETİ Nedir?


1 . İnsanda bulunan, bir şey yapabilme yeteneği, meleke: "Aklımız fikrimiz hep insanda, yetilerimizi var gücümüzle çoğaltıp onun rahatlığına çalışıyoruz."- A. Erhat.
2 . ruh bilimi Bellek, usa vurma, algılama veya imgeleme gibi insanın doğuştan gelen zihin güçlerinden herhangi biri, meleke.

ZAMBAK Nedir?

Zambakgillerden, 90-100 cm yüksekliğinde, güzel ve iri çiçekli, çok yıllık bir süs bitkisi (Lilium candidum): "Dostlardan, yemişlerden, Hıristaki Pasajının güllerinden, zambaklarından elaman!"- S. F. Abasıyanık.

ZAMBAKGİLLER Nedir?

Bir çeneklilerden, çiğdem, lale, soğan, pırasa, zambak vb. bitkileri içine alan bir familya.

A A A B K K M Z Harfleri İle Yazılabilecek Kelimeler

8 Harfli Kelimeler

Akzambak,

6 Harfli Kelimeler

Bakmak, Kamkaz, Kazmak, Zambak,

5 Harfli Kelimeler

Abaza, Akmak, Akmaz, Azmak, Bakam, Bakma, Kabak, Kabza, Kakma, Kazak, Kazma, Makak, Mazak,

4 Harfli Kelimeler

Akak, Akma, Azma, Baza, Kaba, Kaka, Kama, Kaza, Zamk,

3 Harfli Kelimeler

Aba, Aka, Ama, Aza, Bak, Baz, Kak, Kam, Kaz, Zam,

2 Harfli Kelimeler

Ab, Ak, Am, Az,

Daha kapsamlı sonuç için lütfen kelime bulma makinesini kullanın.