AKTİVİZM (TDK)

Eylemcilik.

Aktivizm kelimesi baş harfi A son harfi M olan bir kelime. Başında A sonunda M olan kelimenin birinci harfi A , ikinci harfi K , üçüncü harfi T , dördüncü harfi İ , beşinci harfi V , altıncı harfi İ , yedinci harfi Z , sekizinci harfi M . Başı A sonu M olan 8 harfli kelime.

Anlamda geçen kelimelerin anlamları

EYLEM Nedir?


1 . Eyleme işi, fiil, hareket, aksiyon: "Ormanlara zarar verebilecek hiçbir faaliyet ve eyleme müsaade edilmez."- Anayasa.
2 . Bir durumu değiştirme veya daha ileriye götürme yönünde etkide bulunma çabası: "Eyleme beraber girersiniz, siz sonuca ulaşmayı düşünürsünüz, onlar ulaşmadan paylaşmayı."- A. İlhan.
3 . dil bilgisi Fiil.

EYLEMCİ Nedir?

Düşüncesini eylemi ile gerçekleştirmeye çalışan kimse: "Belki de bize karşı duyduğu öfke sürüklemişti onu eylemcilerin arasına."- A. Ümit.

EYLEMCİLİK Nedir?


1 . Eylemci olma durumu.
2 . felsefe İnsan hayatı ve düşüncesinde başlıca gerçekliğin etki ve eylem olduğunu öne süren öğreti ve dünya görüşü, etkincilik, aktivizm.

A K M T V Z İ İ Harfleri İle Yazılabilecek Kelimeler

8 Harfli Kelimeler

Aktivizm,

6 Harfli Kelimeler

İktiza, Takvim,

5 Harfli Kelimeler

Kavim, Matiz, Takim, Tamik, Tavik, Taviz, Tazim, Vakit,

4 Harfli Kelimeler

Akim, Akit, Amit, Atik, Azim, Azit, İkaz, İkiz, İmza, İtki, İvaz, İzam, Kaim, Kati, Kavi, Kimi, Kivi, Maki, Mavi, Mazi, Miat, Mika, Miza, Vaiz, Vaki, Zait, Zamk, Zati,

3 Harfli Kelimeler

Ait, Ati, İka, İki, İma, İta, İti, Kam, Kat, Kav, Kaz, Kim, Kit, Mai, Mat, Mit, Tak, Tam, Tav, Tik, Tim, Tiz, Vat, Vaz, Zam, Zat,

2 Harfli Kelimeler

Ak, Am, At, Av, Az, İm, İt, İz, Ki, Mi, Ta, Ti,

Daha kapsamlı sonuç için lütfen kelime bulma makinesini kullanın.