IRGATMAK (TDK)

Sarsmak, sallamak.

Irgatmak kelimesi baş harfi I son harfi K olan bir kelime. Başında I sonunda K olan kelimenin birinci harfi I , ikinci harfi R , üçüncü harfi G , dördüncü harfi A , beşinci harfi T , altıncı harfi M , yedinci harfi A , sekizinci harfi K . Başı I sonu K olan 8 harfli kelime.

Anlamda geçen kelimelerin anlamları

SALLAMA Nedir?


1 . Sallamak işi.
2 . Sallama çay.

SALLAMAK Nedir?


1 . Düzenli bir biçimde ve hep aynı doğrultuda hareket ettirmek: "Sen yine anahtarını çıkar, salla, eğlendir."- H. E. Adıvar.
2 . Uydurmak, kafadan atmak.
3 . Sarsmak.
4 . mecaz Beklenmedik bir başarı kazanmak: "Seçimlerde Ankara'yı salladı."- .
5 . mecaz Zor durumda bırakmak.
6 . argo Bir işi sürekli olarak başka bir zamana ertelemek, savsaklamak: "Ev sahibinin gözünü boyarım, kalan borcu bir müddet daha sallarım diyordu."- S. M. Alus.
7 . (nsz), argo Vurmak, tokat atmak: "Sokaktan geçen bir adam, bunları ayırdı, ikisine birer tokat salladı..."- M. Ş. Esendal.

SARSMA Nedir?

Sarsmak işi.

SARSMAK Nedir?


1 . Birdenbire ve güçle kımıldatmak, sallamak, oynatmak, titretmek: "Kalkın bakalım, diye çocukların karyolalarını sarsıyorlardı."- Ç. Altan.
2 . mecaz Zarar verecek yolda etkilemek, aksatmak: "Çok sevdiği annesinin ölümü onu çok sarsmıştı."- S. F. Abasıyanık.

A A G I K M R T Harfleri İle Yazılabilecek Kelimeler

7 Harfli Kelimeler

Aktarım, Arıtmak, Irgamak, Kargıma,

6 Harfli Kelimeler

Akıtma, Arıtma, Artmak, Iramak, Irgama, Karıma, Kıraat, Matrak, Tıkama,

5 Harfli Kelimeler

Karat, Aktar, Argıt, Arkıt, Artık, Artım, Artma, Atmak, Atmık, Irama, Irgat, Irmak, Kamga, Karga, Kargı, Karma, Katar, Katım, Katır, Katma, Kırat, Kırma, Makat, Makta, Marka, Martı, Rakam, Rakım, Ramak, Takım, Takma, Tarak, Tarım, Tıkma, Tımar, Tırak,

4 Harfli Kelimeler

Akar, Akım, Akma, Arak, Arık, Arka, Arma, Artı, Atak, Atık, Atım, Atkı, Atma, Gama, Gark, Gırt, Gram, Irak, Kama, Kara, Karı, Kart, Katı, Kıta, Mark, Mart, Rakı, Taam, Taka, Takı,

3 Harfli Kelimeler

Aka, Akı, Ama, Ara, Arı, Ark, Art, Ata, Gak, Gam, Gar, Gık, Gır, Ira, Irk, Kam, Kar, Kat, Kır, Kıt, Mat, Ram, Tak, Tam, Tar, Tık, Tır,

2 Harfli Kelimeler

Ak, Am, Ar, At, Ra, Ta,

Daha kapsamlı sonuç için lütfen kelime bulma makinesini kullanın.