ÇARŞAFSIZ (TDK)


1 . Üzerinde çarşaf olmayan.
2 . Çarşaf giymemiş olan.

Çarşafsız kelimesi baş harfi Ç son harfi Z olan bir kelime. Başında Ç sonunda Z olan kelimenin birinci harfi Ç , ikinci harfi A , üçüncü harfi R , dördüncü harfi Ş , beşinci harfi A , altıncı harfi F , yedinci harfi S , sekizinci harfi I , dokuzuncu harfi Z . Başı Ç sonu Z olan 9 harfli kelime.

Anlamda geçen kelimelerin anlamları

ÇARŞAF Nedir?


1 . Yatağın üstüne serilen veya yorgan kaplanan bez örtü: "Yatağında oturdu, alnında toplanan ter damlalarını çarşafının ucuyla sildi."- H. E. Adıvar.
2 . eskimiş Kadınların kullandığı ve baştan örtülen, pelerinli, eteklikli sokak giysisi: "Çabucak yatak odasına koştu, çarşafını giydi."- P. Safa.

OLAN Nedir?


1 - olmak eyleminin şimdiki zaman ortacı.
2 - ad tamlaması belirtileni durumunda bulunan bir addan sonra getirildiğinde o adın sıfatı değerinde bir birleşik oluşturur.

ÜZERİNDE Nedir?


1 . Üstünde: "Donanan minareler sanki yolun üzerinde yakılan meşalelerdir."- R. E. Ünaydın.
2 . ... ile ilgili, üzerine: "Hacı Ömer'in hatırı için gecelerce başımı soğuk su ile ıslatarak kitaplar üzerinde çalıştım."- R. N. Güntekin.

A A F I R S Z Ç Ş Harfleri İle Yazılabilecek Kelimeler

9 Harfli Kelimeler

Çarşafsız,

7 Harfli Kelimeler

Araçsız,

6 Harfli Kelimeler

Arasız, Çarşaf, Farsça, Zarfçı,

5 Harfli Kelimeler

Afşar, Arıza, Arsız, Çarşı, Çasar, Faraş, Fırça, Saçış, Safça, Safra, Saraç, Sarış, Sarız, Sırça, Zarsı,

4 Harfli Kelimeler

Açar, Açış, Araç, Araf, Araz, Arış, Arız, Arsa, Asar, Asır, Aşar, Aşçı, Azar, Azış, Çıra, Faça, Fars, Farz, Razı, Rıza, Saçı, Safa, Sara, Sarf, Sarı, Sıra, Sırf, Şıra, Zaaf, Zara, Zarf,

3 Harfli Kelimeler

Açı, Ara, Arı, Arş, Arz, Asa, Ası, Aşı, Aza, Azı, Çar, Far, Fas, Faş, Faz, Fır, Ira, Irz, Raf, Saç, Saf, Saz, Sır, Şaz, Zaç, Zar,

2 Harfli Kelimeler

Aç, Af, Ar, As, Aş, Az, Fa, Ra,

Daha kapsamlı sonuç için lütfen kelime bulma makinesini kullanın.